Agrounia - WRP
Facebook Agrounia/Transmisja Konferencji 15.02.2020
Autor Aneta Wasilewska - 15 Lutego 2021

Konferencja Agrounii. Pod MRiRW spalono Plan Wspólnej Polityki Rolnej

- Żądam równych dopłat - przekazał Michał Kołodziejczak dzisiaj na konferencji prasowej pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele Agrounii spalili Plan Wspólnej Polityki Rolnej.

Dzisiaj o godzinie 11:00 pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja prasowa Agrounii, która w pełni została poświęcona projektowi Wspólnej Polityki Rolnej.

- Jest to tak naprawdę 150 stron bzdur, głupot i regulacji, które będą największym wrogiem polskiego rolnictwa w następnych latach - przekazał lider Agrounii, Michał Kołodziejczak.

"Nie ma dzisiaj planów dla Polski"

- To jest 150 stron, które pokazują, że mamy być parobkami Europy, a my nie będziemy parobkami Europy. Polska to nie jest kolonia. My nie wyrażamy na to wszystko zgody. To jest 150 stron, które zostały napisane w sposób niezrozumiały i świadomy, tak by rolnicy nie mogli tego zrozumieć. My, jako producenci żywności, najlepszej w Unii Europejskiej, żądamy tego, by dopłaty do rolnictwa był takie, jak Prawo i Sprawiedliwość nam wszystkim obiecywała - mówił Kołodziejczak.

Ekspert podważa tezę: Ekspert podważa tezę: "polska żywność jest najlepsza na świecie"Czytaj dalej

Zdaniem Kołodziejczaka, PiS obiecywał rolnikom "jasne i proste" dopłaty. Co więcej, w planie WRP nie znajduje się ani jeden zapis, który świadczyłby o tym, że PiS wywiązałoby się ze swoich obietnic.

- Nie ma tu ani jednego zapisu, że te dopłaty będą równe tak jak w krajach w Europie Zachodniej. (...) tutaj są zapisy, które wskazują, że dopłaty trafią tylko do dużych, cwanych i nieuczciwych, nie rolników, a dużych firm i grup producenckich - zaznaczył Kołodziejczak.

Kołodziejczak: "Żądam równych dopłat"

- Żądam równych dopłat, takie, jakie są w całej Unii Europejskiej, podwyższonych i nieuwarunkowanych od spełnienia wyimaginowanych zasad, które są dla nas nieuczciwe - przekazał lider Agrounii.

Po tych słowach zebrani pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiciele Agrounii spalili Plan Wspólnej Polityki Rolnej.

Podczas konferencji głos oprócz Michała Kołodziejczaka zabrali Marta Przybysz, Piotr Kołodziejczak oraz Mateusz Kępka.

Dziś ostatni dzień konsultacji społecznych

Przypomnijmy, jedynie do 15 lutego trwają konsultacje społeczne Planu Strategicznego dla WPR. Swoje uwagi można zgłaszać >tutaj<.

Jak przekazał Michał Kołodziejczyk podczas konferencji, Agrounia zgłosiła już swoje uwagi, nie tylko podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- Plan Wspólnej Polityki Rolnej nie jest dobry dla polskiego rolnictwa - przekazała Agrounia w mediach społecznościowych wczoraj.

agrounia

fot. Facebook Agrounia/Transmisja Konferencji 15.02.2020

Agrounia

fot. Agrounia/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł