aktor
MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Autor Magdalena Więckowska - 18 Września 2020

Kultowy "Siara" rzucił aktorstwo, został rolnikiem. Niebywałe doniesienia, wiemy co uprawia

Aktor, który zostaje rolnikiem? Całkiem możliwe, i to wcale nie na szklanym ekranie. Praca w branży artystycznej jest niezwykle kapryśna, a nieprzewidywalność, tak bardzo typowa dla zawodu aktora sprawia, że nawet znane gwiazdy telewizyjne muszą być otwarte na szybką zmianę zawodu. Tak właśnie się stało z jednym z najsłynniejszych aktorów w Polsce - Januszem Rewińskim. Artysta znany jest ze swojej kultowej roli Siary Siarzewskiego z filmu “Kiler”. Co robi filmowy Siara na roli?

Aktor z powodzeniem dba o swoje gospodarstwo rolne na Mazowszu. I chociaż po cichu marzy o powrocie do aktorstwa, to nie ukrywa, że uprawa roli jest pięknym zajęciem.

Aktor z “Kilera” wybrał życie rolnika

Janusz Rewiński jakiś czas temu brylował jako jedna z najlepiej rozpoznawalnych postaci polskiej branży rozrywkowej. Poza graniem w znanych filmach, współpracował także z Kabaretem “Tey”. Patrząc na filmowego Siarę nietrudno wyobrazić sobie jego poczucie humoru i celny dowcip, który niejednokrotnie celował w PRL-owską rzeczywistość. Janusz Rewiński był i jest lubiany. Niestety, po pewnym czasie liczba zaproszeń do filmów spadła do zera. Po raz ostatni pojawił się na szklanym ekranie w 2007 r. na planie “Rysia”. Potem aktor musiał pomyśleć o swojej przyszłości w kompletnie inny sposób.

Nowy sposób na życie

Okazuje się, że alternatywą dla zawodu aktora jest rolnictwo. Uprawia 12 hektarów ziemi na mazowieckiej wsi. Popularny Siara dla mediów powiedział:
– Nie mam innych możliwości – mówił w "Fakcie". – W tej chwili uprawiam piękny zawód rolnika na wsi mazowieckiej. Trafiłem więc z roli na rolę, prawidłowo.
Janusz Rewiński otwarcie przyznaje, że życie na wsi jest dla niego lepsze - prowadzi zdrowszy tryb życia i może cieszyć się większym spokojem.

Następny artykuł