Alternatywy 4 - serial
kadr z serialu "Alternatywy 4"
Autor Aneta Wasilewska - 17 Listopada 2020

Pamiętacie jeszcze kultowe "Alternatywy 4"?

Chociaż od pierwszej emisji w telewizji minęło już wiele lat, kultowy serial w reżyserii Barei chyba nie ma osoby, która nie znałaby tego serialu. Przed laty "Alternatywy 4" były jednym z najpopularniejszych seriali, jakie pojawiły się w Telewizji Polskiej.

"Alternatywy 4" to jeden z niezapomnianych seriali, które pojawiły się przed laty w Telewizji Polskiej. Pierwsza emisja produkcji w reżyserii Stanisława Barei miała miejsce od d 30 listopada 1986 do 18 stycznia 1987 roku. Mimo upływu lat serial, do dziś cieszy się wielką popularnością. Widzowie niejednokrotnie mieli już okazję oglądać powtórki na różnych kanałach należących do stacji TVP i z pewnością za każdym razem tak samo dobrze się bawili.

A co takiego przyciągało widzów do serialu "Alternatywy 4"? Z pewnością także fabuła, która skupiała się na perypetiach mieszkańców nowo wybudowanego bloku przy ul. Alternatywy 4. Każdy z lokatorów pochodził z innej grupy społecznej i miał inną sytuację życiową. Ich losy wielokrotnie się ze sobą przeplatały, prowadząc do zabawnych sytuacji.

Oczywiście wspominając o serialu "Alternatywy 4" nie można zapomnieć o specyficznej postaci, przebiegłego gospodarza domu - Staniwsława Anioła, który uwielbiał ingerować w życie osobiste wszystkich mieszkańców. Oni jednak nie pozostali mu dłużni.

W serialu "Alternatywy 4" można było zobaczyć plejadę polskich gwiazd, a byli to między innymi: Roman Wilhelmi, Bożena Dykiel, Bolesław Płotnicki, Barbara Rachwalska, Wiesław Gołas, Elżbieta Jagielska, Hanna Bieniuszewicz, Witold Pyrkosz, Zofia Czerwińska, Jerzy Turek, Halina Kowalska, Wojciech Pokora, a także Stanisława Celińska.

Potężny wybuch pieca na wsi. Ojciec w szpitalu, rodzina bez dachu nad głowąPotężny wybuch pieca na wsi. Ojciec w szpitalu, rodzina bez dachu nad głowąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni
2. Pobrało ją milion osób na telefon, a okazało się, że jest skrajnie niebezpieczna. Natychmiast pozbądź się aplikacji
3. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci

Wielki powrót serialu "Alternatywy" nie przypadł do gustu widzów

Po latach od premiery w sierpniu 2006 roku rozpoczęły się zdjęcia do kontynuacji serialu "Alternatywy 4" pod tytułem "Dylemat 5". Zakładano, że powstanie kolejnych 13 odcinków w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, jednak ostatecznie serial został wyreżyserowany przez Grzegorza Warchoła. Emisja pierwszego odcinka odbyła się 1 maja 2007 w TVP1 o godz. 20:20. Niestety, ze względu na krytyczny odbiór odświeżonej produkcji, zdecydowano się na nakręcenie jedynie trzech odcinków.

Marta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceniMarta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jesienią częściej niż zwykle jesz imbir? Miej się na baczności, możesz sobie poważnie zaszkodzić
  2. Musiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życie
  3. Wielkie pieniądze idą do rolników. Internauci zdają relację
  4. Masz krowy? W grudniu pojawi się istotna zmiana, lepiej wiedzieć
  5. Ponad 1,4 mln osób może dostać częściowy zwrot za paliwo. Jest jeden warunek
  6. Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizować
  7. Wybitny polski trener zmarł na koronawirusa. Współpracował z najlepszymi, był twórcą sukcesu legendy

Następny artykuł