Andrzej Duda
commons.wikimedia.org / fot. User:Grippenn
Autor Magdalena Więckowska - 15 Grudnia 2020

Jest potwierdzenie z kancelarii, prezydent podjął ostateczną decyzję. Wszystko zacznie się dokładnie o 13:00

Andrzej Duda już o 13:00 we wtorek 15 grudnia 2020 roku powoła radę do spraw rolnictwa i obszarów wiejskich. Wybrana grupa 20 osób będzie miała za zadanie doradzanie prezydentowi w kwestiach związanych z rolnictwem i polską wsią.

Andrzej Duda wzorował się tym samym na jednym ze swoich poprzedników - nieżyjącym prezydencie Lechu Kaczyńskim.

Andrzej Duda i rada ds. rolnictwa i obszarów wiejskich

Rzecznik prezydenta - Błażej Spychalski - podał do publicznej wiadomości, że Andrzej Duda postanowił powołać specjalną radę do spraw rolnictwa i obszarów wiejskich.

Grupa składająca się z dwudziestu specjalistów ma doradzać prezydentowi w podejmowaniu jak najtrafniejszych decyzji dotyczących codziennego życia rolników i związanymi z nimi ustawami prawnymi.

Być może ruch prezydenta wynika z obecnej, niezbyt optymistycznej sytuacji polskich rolników, którzy w ostatnim czasie wielokrotnie wychodzili na ulice polskich miast, by manifestować swoje niezadowolenie decyzjami rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Powołanie ciała doradczego może sprawić, że politykom niezwiązanym z życiem i pracą na wsi będzie łatwiej podejmować trafne decyzje.

W zarzutach rolników wobec klasy rządzącej często pojawiają się argumenty, jakoby politycy byli oderwani od realiów życia na wsi, co owocuje - ich zdaniem - absurdalnymi decyzjami.

Wtorek o 13:00 w Pałacu Prezydenckim

Andrzej Duda spotka się w Pałacu Prezydenckim z wybraną dwudziestką specjalistów, którzy będą tworzyli radę do spraw rolnictwa i obszarów wiejskich. Jak powiedział rzecznik prezydenta - Błażej Spychalski - nie jest wiadomym, jakie nazwiska pojawią się na tej liście.

Jedyną informacją, jaką podał rzecznik głowy państwa jest odniesienie do starostów dożynek prezydenckich. Wedle podanych publicznie informacji to właśnie oni mają między innymi wchodzić w skład 20-osobowej grupy doradzającej prezydentowi.

O tym, czy grupa będzie wychodziła z inicjatywami legislacyjnymi dowiemy się w późniejszym terminie, lecz opcja taka nie jest wykluczona.

Warto dodać, że podczas kadencji Lecha Kaczyńskiego funkcjonowała Rada ds. Wsi i Rolnictwa pod przewodnictwem byłego ministra resortu rolnictwa - Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Następny artykuł