Andrzej Lepper - zdjęcie z młodości
poloniainfo
Autor Aneta Wasilewska - 5 Grudnia 2020

Poznajecie młodego mężczyznę ze zdjęcia? Jeden z najbardziej cenionych rolników

Tego młodzieńca chyba nie trzeba nikomu przestawiać. Za życia porywał nie tylko rolników. Budził ogrom kontrowersji, jedni go uwielbiali, drudzy nie mogli go znieść. Bez wątpienia Andrzej Lepper jest do dziś jednym z najbardziej cenionych polskich rolników.

Andrzej Lepper potrafił porwać tłum i sprawić, by wszyscy go słuchali. Po dziś dzień jest ciepło wspominany przez rolników w Polsce, dla których stał się niebywale ważną postacią, jakiej dzisiaj próżno szukać na polskiej scenie politycznej.

Ogromne zaskoczenie w Ogromne zaskoczenie w "Rolnik szuka żony". Magda i Kuba wyznali wszystko przed kameramiCzytaj dalej

Młodzieniec ze zdjęcia, to nie nikt inny, jak Andrzej Lepper

Andrzej Lepper przyszedł na świat 3 czerwca 1954 w Stowięcinie. Był rolnikiem, politykiem i związkowcem. W Polsce był najbardziej znany, jako założyciel i pierwszy przewodniczący partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej i Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”.

Przez lata gościł na polskiej scenie politycznej, jako poseł na Sejm, wicemarszałek Sejmu, Minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremier i czterokrotny kandydat na prezydenta.

Prywatnie Andrzej Lepper w 1977 ożenił się z Ireną Leszczewską. Para doczekała się trojga dzieci - Tomasza, Małgorzaty i Renaty.

Andrzej Lepper miał dziewięcioro rodzeństwa, był najmłodszy. Od jedenastego roku życia wychowywał się bez ojca

Śmierć Andrzeja Leppera dotknęła wielu Polaków

Informacja o śmierci Andrzeja Leppera wywołała wielkie zamieszanie w całym kraju. Polityk zmarł 5 sierpnia 2011 w Warszawie. Lepper został odnaleziony martwy w swoim biurze w stolicy. Po zakończeniu postępowania prokuratorskiego stwierdzono, że Andrzej Lepper popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się.

Internauci miażdżą Macieja z Internauci miażdżą Macieja z "Rolnik szuka żony". Ogromna krytyka po odcinkuCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Jak zdołali ustalić śledczy, polityk cierpiał na depresję wywołaną postępowaniami karnymi, upadkiem politycznym, wielotysięcznym zadłużeniem i bankructwem finansowym partii. Andrzej Lepper został pochowany 11 sierpnia 2011 na cmentarzu w Krupach. Pogrzeb zmarłego miał charakter państwowy i pojawili się na nim między innymi Lech Wałęsa, a także ambasador Białorusi Wiktar Hajsionak

Po śmierci pojawiło się wiele teorii na to, że tak naprawdę Andrzej Lepper został zamordowany, bądź zmuszony do popełnienia samobójstwa. Do dziś żadna z nich nie została potwierdzona.

Podczas Dnia Wszystkich Świętych przypominaliśmy niebywale piękne słowa, które pojawiły się na nagrobku Andrzeja Leppera. Tych słów nie da się zapomnieć.

Rolnicy zakopują majtki na polach, by uzyskać zaskakujący efekt. Idealny trik na dzisiejsze świętoRolnicy zakopują majtki na polach, by uzyskać zaskakujący efekt. Idealny trik na dzisiejsze świętoCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł