Andrzej Lepper
Ryszard Hołubowicz/Wikipedia/(CC BY-SA 3.0)
Autor Magdalena Więckowska - 6 Listopada 2020

Nieznane zdjęcie Andrzeja Leppera ujrzało światło dzienne. Wspomnienia wracają

Andrzej Lepper przez wiele lat był jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych polityków w Polsce. Był jednak nie tylko politykiem i działaczem społecznym, ale przede wszystkim rolnikiem. Stawianie interesu mieszkańców wsi i rolników na pierwszym miejscu stało się jego znakiem rozpoznawczym, dzięki czemu zyskał w ludności wiejskiej mocnego sprzymierzeńca. Niestety, życie Andrzeja Leppera zostało brutalnie przerwane w sierpniu 2011 roku. Samobójcza śmierć znanego polityka wstrząsnęła całą Polską. Do tej pory wiele osób nie może uwierzyć, że Andrzej Lepper targnął się na swoje życie.

Andrzej Lepper był założycielem partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej, a także Związku Zawodowego Rolnictwa “Samoobrona”. W swojej karierze politycznej był m. in. ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremierem.

Poza tym Andrzej Lepper aktywnie włączał się w zwyczajne życie zwykłych ludzi. W ostatnim czasie pojawił się tego kolejny dowód - archiwalne zdjęcia na portalu Super Express.

Andrzej Lepper w nieformalnym wydaniu

Czy jest ktoś, kto nie pamięta charakterystycznych krawatów w ukośne biało-czerwone pasy? Również wiele wypowiedzi Andrzeja Leppera pozostanie w pamięci jego wyborców i obserwatorów. Polityk doskonale zdawał sobie sprawę z tego, czym jest ciężka praca fizyczne - był bowiem ściśle związany z polskim rolnictwem.

Andrzej Lepper przepadał za sportem od młodości, kiedy to wyczynowo uprawiał boks. Był zawodnikiem klubu Czarni Słupsk. W materiale zdjęciowym, który ukazał się w Super Expressie możemy zobaczyć Andrzeja Leppera grającego w piłkę nożną w meczu, z którego dochód był przeznaczony na cele charytatywne.

Jak podaje Super Express, w meczu zmierzyły się ze sobą dwie drużyny: jedna składała się z gwiazd stacji telewizyjnej TVN, a druga - z polityków należących do ówczesnego Sejmu.

Co ciekawe, w tej samej drużynie znaleźli się politycy z różnych obozów partyjnych - ramię w ramię z Andrzejem Lepperem walczył o zwycięstwo m.in. Janusz Olejniczak z SLD czy Grzegorz Schetyna z PO.

Stare fotografie i masa wspomnień

Politycy z rozrzewnieniem wspominają dawne dni i ci, którzy mogli oglądać rywalizację drużyny TVN z drużyną Sejmu z pewnością wiedzą, że było to spotkanie pełne radości i entuzjazmu.

Na jednym ze zdjęć z meczu widać, że Andrzej Lepper miał dla siebie specjalnie zaprojektowany strój piłkarski - oczywiście w barwach biało-czerwonych, z numerem “3” i nazwiskiem na plecach.

Andrzej Lepper

fot. superexpress

Następny artykuł