andrzej rolnicy podlasie
Facebook / Gienek i Andrzej
Autor Magdalena Więckowska - 29 Stycznia 2021

Andrzej z Plutycz o Michale Kołodziejczaku: "nie miesza się w politykę"

Andrzej Onopiuk z Plutycz w rozmowie z portalem Bielsk.eu opowiedział nie tylko o swoich problemach z wizytami w sądzie, ale nawiązał też do działalności Agrounii i Michała Kołodziejczaka. Rolnik z Podlasia wyznał, że popiera postulaty organizacji.

Gwiazda programu "Rolnicy. Podlasie" odniosła się do aktywności lidera Agrounii - Michała Kołodziejczaka. Andrzej Onopiuk poparł jego działania i wezwał go do większej współpracy z rolnikami z całej Polski.

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" w wywiadzie

W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla portalu Bielsk.eu Andrzej Onopiuk z Plutycz opowiedział o swoich problemach z wymiarem sprawiedliwości oraz wezwaniami do sądu z powodu rzekomych wykroczeń na wsi.

Rolnik odniósł się również do trzech porodów tzw. niebieskich krów - czyli bydła rasy łotewskiej, dodając, iż wraz z ojcem nadadzą im imiona: Andrzej, Gienek oraz Ewelina. Opowiedział także, jakie ma zdanie w sprawie aktualnej kondycji rolnictwa w kraju. Więcej na temat stanowiska Andrzeja z Plutycz na temat obecnej sytuacji rolników w Polsce można przeczytać pod niniejszym linkiem.

Choć odniesienie do działalności Agrounii stanowiło końcową - i być może nieco marginalną - część wypowiedzi rolnika z Plutycz, to faktem jest, że stanowisko jednego z najpopularniejszych rolników w kraju może być bardzo interesujące dla śledzących go fanów.

Nieszczęśliwy wypadek przy wycince drzew. Nie żyje pilarzNieszczęśliwy wypadek przy wycince drzew. Nie żyje pilarzCzytaj dalej

Opinia o Agrounii i Michale Kołodziejczaku

Andrzej Onopiuk powiedział:

- (...) zauważyłem pod jedną z moich wypowiedzi - o protestach rolników - że bardzo dużo osób zgadza się ze mną i bliskie im są problemy polskiej wsi. Jestem trochę zdziwiony, że osoby, której pracę w gospodarstwie śledzi tak dużo Polaków, nie poprosił o dołączenie do swoich protestów pan Michał Kołodziejczak z Agrounii.

Rolnik znany z programu "Rolnicy. Podlasie" odniósł się do swoich osobistych odczuć w związku z Agrounią i jej liderem:

- Popieram postulaty tej organizacji i podoba mi się, że nie miesza się w politykę, tylko walczy o interes zwykłego, uczciwie pracującego rolnika. Tak więc tak jak mnie wzywają sądy, tak jak wzywam pana Michała - współpracujmy, może dzięki temu więcej osób zainteresuje się naszymi sprawami.

Jak widać Andrzej Onopiuk jest człowiekiem, który dostrzega istotne problemy polskiej wsi i opowiada się za współpracą między ludźmi. Dzięki swojej działalności na portalu społecznościowym Facebook rolnik mógł zauważyć, jakie opinie wygłaszają inni przedsiębiorcy z różnych części kraju.

Na obecną chwilę brak ewentualnej odpowiedzi czy stanowiska Michała Kołodziejczaka w kwestii słów Andrzeja Onopiuka.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: bielsk.eu

Następny artykuł