ARiMR - dopłaty
jarmoluk /Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 4 Listopada 2020

Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanych

ARiMR ogłosiła kolejny nabór wniosków na dotacje dla poszkodowanych. Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z dodatkowych pieniędzy, powinni się pospieszyć, wnioski składać można jedynie do 10 listopada.

ARiMR za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej przekazała informacje dotyczące kolejnego naboru wniosków dla kolejnej poszkodowanej grupy. Jak można się dowiedzieć, wnioski należy złożyć do 10 listopada. Kto będzie mógł skorzystać z pomocy i na jakie dofinansowanie można liczyć?

Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z "Rolnik szuka żony" postawił na swoimCzytaj dalej

ARiMR ogłasza nabór wniosków

- Ogłoszenie o naborze wniosków o dofinansowanie w zakresie Działania 2.8 "Środki dotyczące zdrowia publicznego". Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w zakresie działania 2.8 „Środki dotyczące zdrowia publicznego” w ramach Priorytetu 2 - Wspieranie akwakultury zrównoważonej środowiskowo, zasobooszczędnej, innowacyjnej, konkurencyjnej i opartej na wiedzy, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” - można przeczytać na oficjalnej stronie ARiMR.

Jak wyjaśniono na stronie ARiMR, nabór kolejnych wniosków ma na celu łagodzenie skutków gospodarczych, które pojawiły się w związku z epidemią koronawirusa, a dotknęły branżę akwakultury.

Wnioski w ARiMR - na co można składać?

Wszelkie wnioski, które składane będą w bieżącym naborze, obejmą:

- Działania 2.8 „Środki dotyczące zdrowia publicznego”, o którym mowa w art. 55 ust. 1 lit. b rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 508/20142. Pomoc przyznaje się w związku z tymczasowym zawieszeniem lub ograniczeniem produkcji i sprzedaży lub dodatkowymi kosztami składowania produktów akwakultury i rybołówstwa śródlądowego w okresie od dnia 1 lutego 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r. w wyniku epidemii COVID-19, w formie rekompensaty kosztów ponoszonych przez podmioty uprawnione do chowu, hodowli lub połowu ryb - przekazano na stronie ARiMR.

Zgodnie z informacjami, jakie pojawiły się na stronie ARiMR, wysokość rekompensaty będzie liczona na dwa sposoby. Pierwszy z nich skierowany jest do podmiotów wykonujących działalność gospodarczą, która oznaczona jest kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności PKD 03.22.Z Chów i hodowla ryb oraz pozostałych organizmów wodnych w wodach śródlądowych, druga natomiast dotyczy wszystkie podmioty wykonującej działalność gospodarcza, która oznaczona jest kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności PKD 03.12.Z Rybołówstwo w wodach śródlądowych. Oba sposoby naliczania rekompensat zostały szczegółowo omówione na stronie ARiMR.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Tragedia: rolnik zabity przez maszynę. Michał umierał na rękach kuzyna
2. Kluczowe informacje dla seniorów. Jest decyzja w sprawie dodatkowych świadczeń
3. Wszystko potoczyło się w mgnieniu oka. Niespodziewanie na drogę wylało się mięso dla zwierząt

Straty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwaStraty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwaCzytaj dalej

ARiMR zaznacza, kto może składać wnioski

Jak przekazano, wnioski mogą składać podmioty uprawnione do chowu, hodowli lub połowu ryb (w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 2168)). Wnioski można składać już od dzisiaj do 10 listopada bieżącego roku włącznie. Dokumenty należy składać w regionalnym oddziale ARiMR w formie pisemnej, papierowej, osobiście, bądź przez osobę upoważniona, bądź przesyłka rejestrowaną.

- Wnioskodawca w ramach jednego naboru wniosków może złożyć jeden wniosek o dofinansowanie12. Pomoc finansową w ramach działania 2.8 można uzyskać jednokrotnie, w ramach naboru przeprowadzonego w dniach 2 - 8 października 2020 r., albo w ramach bieżącego, tj. naboru przeprowadzonego w dniach 4 - 10 listopada 2020 r - przypomina ARiMR.

Wzór wniosku, instrukcja oraz inne niezbędne dokumenty dla wszystkich zainteresowanych pomocą od ARiMR znajduje się na oficjalnej stronie agencji www.arimr.gov.pl, oraz ministra właściwego ds. rybołówstwa: https://www.gov.pl/web/gospodarkamorska/program-po-ryby.

Miliony ton odpadów wjeżdżają z Niemiec do Polski. Mieszkańcy Dolnego Śląska przegrywają kolejną batalięMiliony ton odpadów wjeżdżają z Niemiec do Polski. Mieszkańcy Dolnego Śląska przegrywają kolejną batalięCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: ARiMR

Następny artykuł