ARiMR - wnioski
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 5 Stycznia 2021

Zostało 8 dni. Wysokość dofinansowania dla rolników może sięgnąć nawet nawet 500 tys. zł.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o zbliżającym się do końca naborze wniosków. Rolnicy jedynie do środy, 13 stycznia mogą składać wnioski o pomoc. Wysokość dofinansowania to nawet 500 tys. zł.

- Środa, 13 stycznia 2021 r., będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku w oddziale regionalnym Agencji o przyznanie pomocy na "Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych" - przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioskodawcy mogą dokumenty przekazać osobiście, przez upoważnioną do tego osobę, bądź przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. ARiMR przypomina także o tym, że wnioski można składać za pomocą platformy e-PUAP.

Dla kogo dofinansowanie "Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych"?

Nabór wniosków rozpoczął się już 30 listopada ubiegłego roku, a zakończy się w środę 13 stycznia 2021 roku. Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

- Warunkiem skorzystania z takiego wsparcia jest wykonywanie działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług dla gospodarstw rolnych przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku. I co ważne musi to być jedna z następujących trzech rodzajów działalności gospodarczej: działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną; działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich lub działalność usługowa następująca po zbiorach - zaznacza Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Skandaliczne zachowanie wobec Emilki z Skandaliczne zachowanie wobec Emilki z "Rolnicy. Podlasie". Ciąg dalszy nękaniaCzytaj dalej

Ile wynosi pomoc i na co można przeznaczyć pieniądze?

- Wysokość dofinansowania to nawet 500 tys. zł. Refundacji podlega do 50 proc. kosztów kwalifikowanych - przekazała agencja.

Środki można wykorzystać między innymi na zakup ciągników, kombajnów zbożowych, siewników, przyczep rolniczych, aparatury pomiarowej i kontrolnej. Rolnicy mogą także zakupić sprzęt komputerowy i oprogramowanie, dzięki którym będą mogli zarządzać swoim przedsiębiorstwem. Co więcej, pomoc przyznawana jest i wypłacana do wysokości limitu, który zgodnie z oficjalnymi danymi, wynosi 500 000 zł na jednego beneficjenta. Warto także pamiętać, na co nie można przeznaczyć dofinansowania.

- Dofinansowanie nie obejmuje zakupu nieruchomości, rzeczy używanych, jak również kosztów robót budowlanych, leasingu zwrotnego oraz podatku VAT - dodaje ARiMR.

Więcej informacji na temat dofinansowania "Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych" można znaleźć >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: ARiMR

Następny artykuł