ARiMR - kredyty
Arcaion/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 5 Lutego 2021

Wiadomość z ARiMR. Są pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników

- Są pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników - ogłosiła dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. ARiMR poinformowała o wysokości środków i przekazała, w których bankach rolnicy mogą ubiegać się o kredyt.

- 8 lutego 2021 r. na internetowej platformie aplikacyjnej ARiMR udostępni współpracującym bankom na 2021 r. limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych - przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kredyty preferencyjne dla rolników

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, które przekazała ARiMR w przypadku kredytów na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych (z linii K01, K02, DK01, DK02) limit akcji kredytowej wynosi 250 mln zł, na których oprocentowanie zostaną przeznaczone środki w kwocie 5 mln złotych.

W przypadku kredytów z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników (z linii MRcsk), ARiMR informuje, że środki na dopłaty wyniosą 8 mln złotych.

Rolnik stracił panowanie nad pojazdem. Zniszczył ciągnik, dom i słup oświetleniowyRolnik stracił panowanie nad pojazdem. Zniszczył ciągnik, dom i słup oświetleniowyCzytaj dalej

Co do kredytów na sfinansowanie spłaty zadłużenia powstałego w związku z prowadzeniem działalności rolniczej (z linii KR) limit akcji kredytowej wynosi 50 mln zł, a na dopłaty do oprocentowania przeznaczono środki w kwocie 0,7 mln zł.

W którym banku rolnicy mogą ubiegać się o kredyt preferencyjny?

Jak przekazuje Agencja, rolnicy o kredyty mogą ubiegać się w:

  • Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.,
  • SGB-Banku S.A.

Oraz w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych, oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.

W przypadku kredytów na sfinansowanie spłaty zadłużenia powstałego w związku z prowadzeniem działalności rolniczej (z linii KR) rolnicy mogą ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Bank S.A., oraz w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankami Spółdzielczymi.

Więcej szczegółowych informacji na temat kredytów można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa >tutaj<.

Czym jest kredyt preferencyjny?

- Rolnicy, którzy chcą ubiegać się o pomoc w formie preferencyjnych kredytów z dofinansowaniem ARiMR, mogą składać wnioski w bankach współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc ARiMR polega na płaceniu za kredytobiorcę części oprocentowania kredytu udzielanego przez bank. W efekcie rolnik ma tańszy kredyt niż w przypadku, gdyby korzystał z kredytu komercyjnego - wyjaśnia Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Następny artykuł