ARiMR - dotacje
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 10 Października 2020

Ogromne pieniądze od ARiMR. Wiemy, ile wyniosą dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego

ARiMR przypomina, że już niebawem będzie można składać wnioski na dotacje do tzw. małego przetwórstwa oraz rolniczego handlu detalicznego.

ARiMR w piątek przekazał ważną wiadomość dla wszystkich rolników. Już 26 października rozpocznie się nabór wniosków na dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego. Wiadomo, kto dokładnie może starać się o dofinansowania oraz jaka będzie ich wysokość.

Sąsiedzi zzielenieją z zazdrości. Niebywała maszyna rolnicza już w rękach rolnika, pierwsza w krajuSąsiedzi zzielenieją z zazdrości. Niebywała maszyna rolnicza już w rękach rolnika, pierwsza w krajuCzytaj dalej

ARiMR ws dotacji do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego

Zgodnie z oficjalnym komunikatem zamieszczonym przez ARiMR, pomoc przyznawana będzie w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji. Mowa o przetwórstwie mleka, mięsa, owoców, warzyw, zbóż oraz o przetwarzaniu produktów rolnych w celach energetycznych oraz przy zamrażaniu i przechowywaniu produktów rolnych. Pieniądze na dotacje dla rolników finansowane będą z budżetu PROW na lata 2014-2020, a zostały skierowane do kierowane do rolników, domowników lub małżonków rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych.

- Rejestracja działalności musi nastąpić przed złożeniem wniosku o płatność. Ta grupa wnioskodawców może ubiegać się o wsparcie do 500 tys. zł - wskazano w oficjalnym komunikacie.

Co więcej, z dopłat skorzystać mogą także rolnicy i ich małżonkowie, którzy prowadzą lub podejmą prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaż produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego. To przypadek, w którym nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej. Takie dofinansowania wyniosą 100 tys. zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ich plany kompletnie legły w gruzach. Para z Podlasia padła ofiarą oszustów, dziś ostrzegają wszystkich
2. Już niedługo mieszkańcy bloków mogą przeżyć niemałe zaskoczenie. Budynki przejdą nietypową modernizację
3. Przykry atak wobec rolników: "Chce szacunku, nie szanując żadnej grupy zawodowej". Oburzające słowa

Niepokojący trend. Coraz mniej pieniędzy dla rolnictwa i niewiadoma przyszłośćNiepokojący trend. Coraz mniej pieniędzy dla rolnictwa i niewiadoma przyszłośćCzytaj dalej

“Rolniczy głos w waszych domach”

Na jakie przedsięwzięcia można otrzymać dotacje?

Dotacje można wykorzystać na wiele przedsięwzięć, mowa między innymi o budowę, rozbudowę, modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej, zakup i instalację maszyn, urządzeń do przetwarzania i magazynowania. ARiMR przewidział także dopłaty do inwestycji związanych z dostosowaniem pomieszczeń pomocniczych służących przygotowaniu posiłków, pomieszczeń gospodarczych, w których przetrzymywane są produkty żywnościowe, a także na zakup maszyn czy urządzeń, które służą ochronie środowiska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Inne niż wszyscy myśleli, cenne i piorunujące zastosowanie. Nie wyrzucaj obierek po ziemniakach
  2. Kupiła szczeniaka od hodowcy. Gdy zaczął chorować, weterynarz odkrył smutną prawdę
  3. Padły wiążące obietnice: poprawka w "piątce dla zwierząt" i odszkodowania dla rolników. Rząd przedstawił swój nowy plan
  4. Uprawy dla małych i dużych gospodarstw. Na nim cała gmina zbija kokosy, zagłębie czosnkowe to chluba okolicy
  5. Już wiadomo: komitet rolników przedstawia twarde żądania. Chcą potężnych zmian
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało wytyczne dotyczące pogrzebów osób zmarłych na koronawirusa. Procedury porażają

Źródło: Farmer

Następny artykuł