ustawa
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News
Autor Magdalena Więckowska - 13 Listopada 2020

Propozycja zawieszenia kontroli w gospodarstwach. KRIR nie ma wątpliwości

ARiMR (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) odpowiedzialna jest za przeprowadzanie kontroli w gospodarstwach rolnych. Od nich bowiem zależy często przyszłość danego przedsiębiorstwa rolnego. Krajowa Rada Izb Rolniczych wystosowała apel do resortu rolnictwa prosząc, by na czas pandemii koronawirusa i przynajmniej do końca roku 2020 zawiesić kontrole u rolników.

ARiMR podczas wiosennej fali epidemii zdecydowało się na pauzę w czynnościach kontrolnych u polskich rolników. Na fakt ten powołuje się KRIR.

Nadchodzą zmiany. Podczas konferencji MRiRW zapowiedziano wzmocnienie rodzinnych gospodarstwNadchodzą zmiany. Podczas konferencji MRiRW zapowiedziano wzmocnienie rodzinnych gospodarstwCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni
2. Ściąganie należności nie ominie nikogo, będą nowe reguły. Zalegający z opłatami mają spore powody do obaw
3. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci

ARiMR i KRIR

Krajowa Rada Izb Rolniczych skierowała się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o zaprzestanie kontrolowania rolników w ich gospodarstwach przez pewien czas.

Wszystko przez pandemię koronawirusa, z którego drugą falą cała Polska i inne kraje europejskie zmagają się od czasów wczesnej jesieni.

KRIR twierdzi, że decyzja o zawieszeniu kontroli byłaby zasadna w świetle tego, że biura powiatowe ARiMR są zamykane.

Dlaczego zatem urzędnicy mają spotykać się z rolnikami poza biurem?

Marta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceniMarta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceniCzytaj dalej

Apel do ARiMR

Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się z opisywaną prośbą wprost do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak podaje portal farmer.pl:

– Pracownicy Agencji w celu przeprowadzenia kontroli terenowej wchodzą do budynków inwentarskich oraz mieszkań rolników celem weryfikacji dokumentacji m.in. rejestrów wypasów, paszportów, ksiąg stada. Niezrozumiała jest sytuacja, w której z jednej strony zamyka się biura powiatowe, co utrudnia bieżące załatwianie spraw, m.in. możliwość rejestracji bydła w placówce ARiMR, zaś z drugiej dopuszcza się wizyty pracowników Agencji w gospodarstwach – twierdzi Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Może istnieć uzasadnione ryzyko, że w przypadku wielkiej liczby zachorowań na koronawirusa osobiste wizyty pracowników ARiMR w gospodarstwach rolników nie będą najlepszym rozwiązaniem.

Na obecną chwilę brak oficjalnego stanowiska Ministerstwa Rolnictwa i Modernizacji Wsi w kwestii poruszonej przez Krajową Radę Izb Rolniczych.

Nieuleczalnie chora rolniczka potrzebuje pomocy. Straciła wszystkie zwierzęta i środki na utrzymanieNieuleczalnie chora rolniczka potrzebuje pomocy. Straciła wszystkie zwierzęta i środki na utrzymanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie tylko dla fanów słynnego batonika. Przepyszne ciasto bez pieczenia „Prince Polo”
  2. W drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentów
  3. Wielkie pieniądze idą do rolników. Internauci zdają relację
  4. Propozycja zawieszenia kontroli w gospodarstwach. KRIR nie ma wątpliwości
  5. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
  6. Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizować
  7. Adam Małysz pokazał swój przepis na odporność. Pyszny koktajl to prawdziwa bomba witaminowa (FOTO)

Następny artykuł