ARiMR - wnioski
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 18 Października 2020

ARiMR przekaże pół miliona euro dla polskich rolników. Wystarczy spełnić jeden warunek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może przekazać do pół miliona euro dla rolników. Wsparcie od ARiMR jest możliwe po spełnieniu jednego warunku. Co więcej, wnioski można składać już od jutra.

ARiMR już od jutra przyjmuje wnioski od rolników, którzy chętni są na przyjęcie aż pół miliona euro wsparcia. Wszyscy zainteresowani muszą spełniać tylko jeden warunek, by uzyskać wsparcie.

Rolnicy od miesięcy zachodzili w głowę, nikt nie wiedział. Do sprawy musiał włączyć się resort finansówRolnicy od miesięcy zachodzili w głowę, nikt nie wiedział. Do sprawy musiał włączyć się resort finansówCzytaj dalej

ARiMR oferuje wsparcie dla rolników. Kto może się ubiegać?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już od 19 października rusza z naborem wniosków od rolników, który zdecydują się na utworzenie grup producentów. Chętni rolnicy będą mogli starać się o nawet pół miliona euro dofinansowania. ARiMR w ten sposób chce zachęcić rolników z Polski do współpracy, a nie działania w pojedynkę. Jednak, czy w Polsce rolnicy chętnie decydują się na tworzenie grup producentów?

O zaletach takiego rozwiązania przekonują rolnicy z Białożewina. Są oni zdania, że warto tworzyć grupę, wspólne działanie oznacza więcej pomysłów i rąk do pracy. Jednak nie tylko.

- Zawsze w grupie jest większa siła. Sprzedajemy jednolite partie towaru, mamy lepszą cenę i kupujemy też taniej, np. nawozy, środki do produkcji - zaznaczył Tadeusz Musiał, wiceprezes grupy producenckiej w Białożewinie.

Rolnicy niechętnie decydują się na prace w grupie

Niestety, w Polsce niewiele jest grup rolników, którzy decydują się na współpracę. Przed kilkoma laty było ich ponad tysiąc, a dziś liczba ta spadła do 700.

- Pojedynczy rolnik znaczy tyle, co gałązka, łatwo go złamać, a w grupie myślę, że jest siła, to jest jedno a drugie, lokalne przetwórnie, żeby rolnicy sprzedawali przetworzone surowce - zauważył Ryszard Zarudzki, dyrektor ODR w Minikowie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się. Pękła bariera. Główny Lekarz Weterynarii potwierdził, wystarczyło jedno zwierzę
2. Jedna z podstawowych opłat przestanie być obowiązkowa? W portfelach mieszkańców bloków zostałoby dużo więcej pieniędzy
3. Wszyscy powinni się przygotować, zacznie się już w drugiej połowie miesiąca. Rolnicy mają mało czasu na zadbanie o uprawy i gospodarstwa

Wielkie zmagania i ogromna niespodzianka. Widzowie Wielkie zmagania i ogromna niespodzianka. Widzowie "Rolnicy. Podlasie" nie mogli się spodziewaćCzytaj dalej

ARiMR wypłaci pieniądze nawet przez pięć lat

- Rolnicy mogą liczyć na wsparcie w wysokości 100 tysięcy euro rocznie, ta pomoc jest wypłacana przez 5 lat - przekazała Joanna Znyk z ARiMR w Toruniu.

ARiMR rozpoczyna nabór już 19 października. Wnioski można składać do końca listopada. Na oficjalnej stronie ARiMR znajdują się wszystkie wiadomości dotyczące wsparcia od agencji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciocia po latach zdradziła przepis na schabowe z niespodzianką. Smak totalnie zaskoczył wszystkich, dosłownie rozpływają się w ustach
  2. Grzybiarz znalazł w środku lasu kartonowe pudło. Kiedy zajrzał do środka, od razu wezwał policję
  3. Fatalna informacja dla wszystkich właścicieli maszyn rolniczych. Ma być o wiele gorzej
  4. Na rolników zostanie nałożony nowy obowiązek? Ma dotknąć każdego posiadacza psów
  5. Ależ zmiana. Marta Manowska z "Rolnik szuka żony" zachwyciła
  6. Od dziś jest dostępna nowa usługa ZUS. Rewolucyjne rozwiązanie ułatwi życie nie tylko seniorom
  7. Grzybiarz znalazł w środku lasu kartonowe pudło. Kiedy zajrzał do środka, od razu wezwał policję

Źródło: Bydgoszcz TVP

Następny artykuł