ARiMR - pomoc covidowa
BeatriceBB /Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 20 Lutego 2021

ARiMR o wypłacie pomocy covidowej dla hodowców świń. Wiadomo, kiedy rolnicy otrzymają pieniądze

Kiedy rozpocznie się wypłata pomocy dla producentów trzody chlewnej, "którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z COVID-19"? Zgodnie ze stanowiskiem rzecznika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wnioski są dopiero na etapie weryfikacji.

Rolnicy wciąż czekają, aż na ich kontach pojawią się pieniądze z ARiMR. Mowa o dofinansowaniu "Pomoc dla producentów trzody chlewnej, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z COVID-19", do którego nabór rozpoczął się jeszcze w grudniu zeszłego roku.

Odpowiedź Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Portal Ceny Rolnicze pytania rolników zadał rzecznikowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Uprzejmie informujemy, że wnioski złożone o przyznanie pomocy producentowi świń, będącemu mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem, któremu zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19, są na etapie weryfikacji. Wypłata pomocy rozpocznie się niezwłocznie po określeniu wielkości współczynnika korygującego i powinna zakończyć się przed upływem I kwartału 2021 r. - pojawiła się odpowiedź z ARiMR na pytanie portalu.

Rolnik w pożarze stracił maszyny rolnicze za 2 mln zł. Rodzina prosi o pomocRolnik w pożarze stracił maszyny rolnicze za 2 mln zł. Rodzina prosi o pomocCzytaj dalej

Pomoc covidowa dla hodowców trzody chlewnej

- Pomoc dla producenta świń, będącego mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia nr 702/2014, któremu zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19. W terminie do dnia 20.12.2020 r. producenci świń, którzy w okresie od 1 marca do 15 lipca 2020 r. utrzymywali w gospodarstwie średnią dzienną liczbę świń wynoszącą co najmniej 21 sztuk, mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej - informowała Agencja jeszcze na początku grudnia ubiegłego roku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ARiMR hodowcy mogli otrzymać pomoc w wysokości:

  • 4 500 zł - przy utrzymywaniu średnio dziennie co najmniej 21 świń i nie więcej niż 50 świń,
  • 14 900 zł - przy utrzymywaniu średnio dziennie powyżej 50 świń i nie więcej niż 200 świń,
  • 23 800 zł - przy utrzymywaniu średnio dziennie powyżej 200 świń.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Ceny Rolnicze, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Następny artykuł