ARiMR - wsparcie finansowe
Pxhere CC0 Domena publiczna
Autor Aneta Wasilewska - 21 Października 2020

Rusza ogromne wsparcie finansowe, wypłaty nawet do 250 tysięcy złotych. Nabór wniosków rozpoczyna się na dniach

Już niebawem rozpoczyna się przyjmowanie wniosków o wsparcie finansowe. ARiMR wypłaci nawet do 250 tysięcy złotych. Warto dowiedzieć się, kto może skorzystać z pomocy finansowej.

ARiMR rozpoczyna nabór wniosków, dzięki którym otrzymać będzie można dofinansowanie. Istnieje możliwość otrzymania nawet do 250 tysięcy złotych. Jak wiadomo z oficjalnych wiadomości, wnioski można składać już od przyszłego tygodnia.

Tylko u nas: Józef z Tylko u nas: Józef z "Rolnik szuka żony" przyłapany na kłamstwie? Dowody są oczywiste, fani nie dowierzająCzytaj dalej

Dobre wiadomości. ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków

Zgodnie ze słowami prezesa ARiMR już niebawem rozpoczyna się kolejny nabór wniosków. Tym razem rolnicy będą mogli się starać o premię na działalność pozarolniczą. Czas na składanie wniosków rozpoczyna się 29 października. Każdy chętny na skorzystanie z dofinansowania powinien pospieszyć się ze złożeniem wniosków. Będą one przyjmowane jedynie do 30 listopada. A kto będzie mógł skorzystać z dodatkowych pieniędzy?

ARiMR zaznacza, że wsparcie finansowe przeznaczone jest dla osób fizycznych, które są obywatelami państwa członkowskiego Unii Europejskiej, mają skończone 18 lat, podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolnemu w pełnym zakresie. Co ważne, w przypadku ubezpieczenia KRUS może podlegać zarówno rolnik, małżonek rolnika, jak i domownik rolnika. Trzeba jedynie pamiętać, by okres ubezpieczenia trwał nieprzerwanie od co najmniej 12 miesięcy przed złożeniem odpowiedniego wniosku.

Na oficjalnej stronie internetowej ARiMR można dowiedzieć się dokładnie, że pomoc finansowa przeznaczona jest na różnicowanie działalności na obszarach wiejskich. Wyróżnione zostały dwa obszary.

"Obszar A - operacje związane z rozpoczynaniem pozarolniczej działalności gospodarczej w gospodarstwach, które prowadzą produkcję trzody chlewnej, na obszarach wyznaczonych w związku ze zwalczaniem choroby afrykańskiego pomoru świń (ASF),
obszar B – pozostałe operacje związane z rozpoczynaniem pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich " - przekazało ARiMR na stronie.

Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej - kwoty

Wysokość dodatkowych funduszy zależy od ilości utworzonych miejsc pracy. Oznacza to, że na rozpoczęcie działalności pozarolniczej można otrzymać:

 • 150 000 zł – jeżeli utworzymy co najmniej 1 miejsce pracy
 • 200 000 zł – w przypadku gdy zatrudnimy przynajmniej 2 osoby
 • 250 000 zł – jeżeli planujemy utworzyć co najmniej 3 miejsca pracy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Porażające sceny. Nagranie ze Szczeną z "Chłopaków do wzięcia" trafiło do sieci, internauci stanęli jak wryci
2. Emerytury i renty w czasie pandemii. Świadczenia będą inaczej przekazywane
3. Kolejne uderzenie w rolników. Zbiory kukurydzy zagrożone, tym razem inny winowajca niż pogoda

Zaczęło się. Drogi już są zablokowane, tysiące rolników protestuje ws Zaczęło się. Drogi już są zablokowane, tysiące rolników protestuje ws "piątki dla zwierząt"Czytaj dalej

Pieniądze wypłacane są w dwóch ratach. Pierwsza z nich będzie obejmować 80% kwoty całej pomocy, druga to 20%.

Wnioski złożysz w ARiMR

Rolnicy mogą składać wnioski o premię w regionalnych oddziałach ARiMR, bądź przez osobę upoważnioną, a także za pomocą poczty tradycyjnej i na platformie e-PUAP.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Sposób naszych babć na elastyczne ciasto na pierogi. Zawsze dodawały jedną łyżkę przed wyrobieniem, wychodziły jak marzenie
 2. PILNE: Zapadł pierwszy w historii wyrok za znęcanie się nad końmi z Morskiego Oka
 3. Wielkie zmagania i ogromna niespodzianka. Widzowie "Rolnicy. Podlasie" nie mogli się spodziewać
 4. Kierowcy mogą mieć problemy na drogach. Wszystko zacznie się 21.10
 5. Rewolucyjna propozycja, może wpłynąć na codzienne zwyczaje Polaków. Decyzja może paść w przyszłym tygodniu
 6. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
 7. Porwali cielęta na oczach matki i wywieźli na rzeź. Zachowanie krowy wyciska łzy z oczu, tak bardzo chciała je uratować


  Źródło: AriMR, Agrofakt

Następny artykuł