ARiMR - nabory PROW
frycyk01/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 22 Grudnia 2020

Warto się pospieszyć. Wraz z końcem roku zamykają się trzy nabory z PROW

Wraz z końcem roku zamykają się trzy nabory na wnioski składane do ARiMR na pomoc z budżetu PROW. Przypominamy, o których formach wsparcia mowa, komu przysługują i na jakiej zasadzie.

- Warto się pospieszyć. Z końcem bieżącego roku upływają terminy naborów wniosków o wsparcie w trzech działaniach, realizowanych z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Mowa o wsparciu:

  1. "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" - z końcem naboru 30 grudnia,
  2. "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej" - z końcem naboru 31 grudnia
  3. "Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich" - z końcem naboru 31 grudnia 2020 r.

"Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich"

-Wnioski o wsparcie "Inwestycji w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" mogą składać rolnicy, w których gospodarstwach łączna powierzchnia trwałych użytków zielonych i pastwisk trwałych położonych na obszarze Natura 2000 wynosi co najmniej 1 ha. Pomoc ma ułatwić prowadzenie działalności rolniczej w zgodzie z podwyższonymi standardami środowiskowymi obowiązującymi na tych cennych przyrodniczo terenach - informuje agencja.

Obrazy RolnikINFO"Chłodnie pękają w szwach, nie ma co z tym zrobić". Nagranie ukazało sytuację gospodarstwa i rolników w PolsceCzytaj dalej

Refundacji podlega 50 procent kosztów poniesionych na realizację inwestycji i 60 procent w przypadku młodego rolnika. Wysokość zależy od rodzaju realizowanej inwestycji.

- W przypadku budowy lub modernizacji budynków inwentarskich, lub adaptacji innych budynków na budynki inwentarskie można otrzymać maksymalnie 500 tys. zł. Natomiast w przypadku realizacji pozostałych inwestycji, np. zakupu maszyn do utrzymania trwałych użytków zielonych, urządzeń do pojenia zwierząt czy przechowywania pasz można ubiegać się o wsparcie do 200 tys. zł - zaznacza ARiMR.

Na temat przeczytasz także na stronie ARiMR.

Więcej na temat naboru "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" można przeczytać >tutaj<, natomiast o pomocy "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej" >tutaj<.

Ważna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą złożyć wnioski

Warto jednak pamiętać, że Biura Powiatowe, Oddziały Regionalne i Centrala Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą nieczynne 24 grudnia bieżącego roku.

- Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 r. placówki ARiMR (Biura Powiatowe; Oddziały Regionalne; Centrala) są nieczynne. Zainteresowani, którzy planują tego dnia ubiegać się o przyznanie pomocy w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój", nabór wniosków kończy się właśnie 24 grudnia, mogą to zrobić za pośrednictwem przesyłki rejestrowanej nadanej w oddziałach Poczty Polskiej - poinformowała agencja.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: ARiMR

Następny artykuł