arimr
fot. Arkadiusz Ziolek / East News
Autor Magdalena Więckowska - 25 Listopada 2020

Dokładnie od 30 listopada. Można dostać nawet 100 tysięcy złotych na gospodarstwo

ARiMR co pewien czas ogłasza nowe nabory wniosków o wsparcie dla rolników. Właśnie pojawiła się nowa informacja, wedle której od 30 listopada 2020 roku rolnicy będą mogli wnioskować o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Celem jest zabezpieczenie upraw przed dramatycznymi skutkami suszy.

Prezes ARiMR Halina Szymańska wyjaśniła na antenie Programu 1 Polskiego Radia szczegóły najnowszej inicjatywy.

Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policjaPokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policjaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ogromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnik
  2. Klienci dwóch banków muszą być gotowi na utrudnienia w weekend. Właśnie wtedy dojdzie do poważnej operacji
  3. "Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenie

ARiMR i nowy nabór wniosków dla rolników

Wnioski o dotację mogą składać do biur ARiMR rolnicy, którzy chcą zainwestować w ulepszenie istniejących już instalacji nawadniających.

Mają one zwiększyć obszar nawadniania lub po prostu zmodernizować stare instalacje. Na jakie dokładnie inwestycje można zatem dostać pieniądze od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?

Fundusze będą z pewnością przeznaczane na budowę studni i zbiorników wodnych, na instalacje nawadniające, systemy do sterowania nawadnianiem, na zakup maszyn i urządzeń do poboru wody, jej magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania.

Możliwości istnieje zatem mnóstwo, a szansa, że wniosek rolnika zostanie rozpatrzony pozytywnie, jest naprawdę duża.

Niespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzjęNiespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzjęCzytaj dalej

Adresaci pomocy z ARiMR

Działanie ARiMR opatrzone jest nazwą “Modernizacja gospodarstw rolnych”, o czym warto pamiętać przy poszukiwaniu dodatkowych informacji na temat wniosków. Kto zatem może ubiegać się o dotację?

Na fundusze liczyć mogą ci rolnicy, którzy mają gospodarstwo rolne o powierzchni przekraczającej 1 hektar, lecz nie większe niż 300 hektarów.

Ponadto przez ostatnich 12 miesięcy przed momentem złożenia wniosku możliwe jest wykazanie dochodu o wysokości przynajmniej 5 tysięcy złotych.

Dodatkowym warunkiem jest posiadanie przez rolnika wpisu w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji wniosków o przyznanie płatności, a także ewidencji gospodarstw rolnych.

Jak dodała prezes ARiMR, w przypadku ubiegania się o dotację nie jest brana pod uwagę wielkość ekonomiczna danego gospodarstwa.

Wnioski można składać do 28 stycznia 2021 roku. W przypadku inwestycji podjętej przez rolnika refundacji podlega 50% całkowitych kosztów. W przypadku młodego rolnika będzie to 60%.

Minimalny koszt musi przekraczać 15 tysięcy złotych. Warto dodać, że fundusze inwestycyjne z ARiMR na jedno gospodarstwo mogą wynieść maksymalnie 100 tysięcy złotych.

Obrazy RolnikINFO"Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Najbardziej wyjątkowy Polak wyjawił dlaczego nie należy wylewać wody spod ogórków. Spojrzał na kamerę i wyrzekł niesamowite słowa
   2. Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" pozuje w nietypowej sukni. Fani: "wyglądasz jak milion dolców"
   3. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
   4. Niespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzję
   5. Pozwolił szczeniakowi napić się wody na spacerze. Chwilę później doszło do ogromnej tragedii
   6. Pies ostatnimi siłami trzymał się barierki. Próbował uratować się przed powodzią, kiedy nagle wydarzył się cud
   7. Skandal na pogrzebie Diego Maradony. Jak oni mogli do tego dopuścić? Partnerka legendy zalała się łzami

Następny artykuł