ARiMR - pieniądze
BeatriceBB /Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 25 Grudnia 2020

Rodzice zgłaszają się po pomoc. Do ARiMR wpłynęło już 14,5 tys. wniosków

Zgodnie z informacjami, którymi podzieliła się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dużym zainteresowaniem cieszy się wciąż otwarty nabór wniosków na dofinansowanie kupna komputera dla dziecka z rodziny rolniczej. Przypominamy, do kiedy można ubiegać się o pomoc finansową i kto może z niej skorzystać.

- Do 23 grudnia 2020 r. do ARiMR wpłynęło 14,5 tys. wniosków o dofinansowanie kupna komputera dla dziecka w rodzinie rolniczej - przekazała w środę ARiMR.

Niedługo mija termin składania wniosków o dofinansowanie z ARiMR

Co więcej, Agencja przypomniała, że termin składania wniosków o dofinansowanie na kupno komputera mija 30 grudnia.

- Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką - zaznacza ARiMR.

Kto może ubiegać się o dodatkowe pieniądze?

Przypominamy, Agencja wypłaca 1500 złotych dofinansowania na rodzinę, w której:

  • przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prowadzi gospodarstwo rolne z przypisanym numerem identyfikacyjnym dotyczącym producentów rolnych;
  • jest co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
  • dochód na jedną osobę nie przekracza 1,2 tys. zł na miesiąc.
Remontowali na wsi stodołę. Gdy odgarnęli słomę, zdębieli z wrażeniaRemontowali na wsi stodołę. Gdy odgarnęli słomę, zdębieli z wrażeniaCzytaj dalej

Jak zaznacza Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z pomocy może skorzystać jedynie ta rodzina, która w ostatnich trzech latach nie uzyskała dofinansowania lub zwrotu kosztów zakupu podobnego sprzętu ze środków publicznych, lub od organizacji pozarządowych.

- Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. - podkreśliła ARiMR.

Warto pamiętać, że do 15 kwietnia 2021 roku, do ARiMR musi zostać dostarczona kopia faktury, która potwierdza zakup sprzętu.

W związku z wymaganiami, które zostały przedstawione przez ARiMR, Podlaska Izba Rolnicza zaapelowała do KRIR o jak najszybszą zmianę przepisów. Więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: ARiMR

Następny artykuł