ARiMR - dofinansowanie
pxfuel
Autor Aneta Wasilewska - 26 Października 2020

Już od czwartku Polacy mogą dostać dodatkowe pieniądze. Wiemy, kto skorzysta z zastrzyku gotówki

Dofinansowanie dla dużej grupy Polaków już niebawem się rozpocznie. Pieniądze, o których mowa to nawet 250 tys. złotych. Wiemy, kto może skorzystać z dodatkowych funduszy i na jakiej zasadzie będą przyznawane przez ARiMR.

ARiMR już od czwartku będzie przyjmować wnioski od wszystkich zainteresowanych dotacjami, które mogą wynieść nawet 250 tysięcy złotych. Wiadomo już, jakie warunki należy spełniać, by otrzymać zastrzyk gotówki

W końcu dobra wiadomość. Zasady zostały zmienione, jeszcze więcej osób skorzysta z dodatkowych pieniędzyW końcu dobra wiadomość. Zasady zostały zmienione, jeszcze więcej osób skorzysta z dodatkowych pieniędzyCzytaj dalej

Dofinansowanie ARiMR: wnioski można składać już od czwartku

Wszyscy zainteresowani rolnicy już od czwartku mogą składać wnioski na dofinansowanie działalności pozarolniczej. Zgodnie z informacjami, jakie zostały przekazane przez ARiMR, rolnicy mogą ubiegać się nawet o 250 tysięcy złotych. Warto się pospieszyć ze składaniem wniosków, ponieważ dokumenty można składać jedynie od 29 października do 30 listopada. ARiMR nie zakłada przedłużania terminów na przyjmowanie wniosków.

Dofinansowanie działalności pozarolniczej będzie zależne od tego, ile dodatkowych miejsc pracy powstanie podczas nowej działalności rolnika. I tak za utworzenie jednego miejsca można otrzymać premię w wysokości 150 tysięcy złotych, a już w przypadku stworzenia dwóch miejsc pracy, mowa jest o kwocie 200 tysięcy złotych. Za stworzenie trzech miejsc pracy, rolnik może dostać aż 250 tys. zł.

Kto może starać się o dofinansowanie?

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, pieniądze z dofinansowania działalności pozarolniczej, zostało skierowane do wszystkich rolników. Oznacza to, że o dodatkowe pieniądze mogą starać się osoby, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, ale także i te, które przez ostatnie 24 miesiące od złożenia wniosku miały zawieszoną, a nawet zakończoną działalność gospodarczą. Co więcej, z dofinansowania mogą skorzystać osoby, które już prowadzą swoją działalność, ale planują poszerzać swoją działalność o nowy rodzaj.

Działalności, które zostały objęte dofinansowaniem to między innymi: sprzedaż produktów nierolniczych, naprawa pojazdów samochodowych, budownictwo, sprzedaż detaliczna, fryzjerstwo, rzemiosło, rękodzielnictwo, prowadzenie obiektów noclegowych i turystycznych, usługi cateringowe, opieka nad dziećmi lub osobami starszymi czy niepełnosprawnymi, a nawet działalność weterynaryjna, informatyczna, architektoniczna i księgowość.

Warto pamiętać, że każdy, kto otrzyma dofinansowanie, 70 % kwoty musi przeznaczyć na środki trwałe, tj. zakup maszyn i urządzeń, czy środków transportu. Pozostała część dofinansowania może zostać przeznaczona na wszelkie bieżące płatności, które są powiązane z prowadzeniem działalności.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Śmierć przyszła nagle, nic nie można było zrobić. Koszmarna wiadomość, Szczena z "Chłopaków do wzięcia" był zdruzgotany

2. Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy grosz

3. Kary uderzą zapominalskich kierowców. Zaczynają się od 170 złotych, wystarczy zapomnieć o jednym

Magda znowu zmieniła zdanie. Widzowie Magda znowu zmieniła zdanie. Widzowie "Rolnik szuka żony" mają dośćCzytaj dalej

Każdy rolnik, który zdecyduje się na złożenie wniosku, może zrobić to w regionalnym oddziale ARiMR. Do tej pory nie pojawiła się informacja, że wniosków nie można składać osobiście. Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną, warto upewnić się, czy dany oddział ARiMR przyjmuje interesantów. Inną drogą złożenia wniosku jest za pośrednictwem sieci oraz rejestrowaną przesyłką pocztową.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostało ci mięso z rosołu? Masz ogromne szczęście, zrób z niego niepowtarzalny farsz do pierogów
  2. Rottweiler śmiertelnie pogryzł noworodka, chciał go zakopać. Koszmar rodziny
  3. “Hołota mu głos dała i hołota mu głos odbierze”. Przejmujące słowa rolnika na proteście
  4. Już od czwartku Polacy mogą dostać dodatkowe pieniądze. Wiemy, kto skorzysta z zastrzyku gotówki
  5. Mieszkasz w domu? Nowa opłata ma wynieść nawet 1350 złotych, nie będzie dało się jej uniknąć
  6. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest
  7. Na oczach dziecka kopnął szczeniaka. Wstrząsające nagranie z Polski trafiło do sieci

Następny artykuł