ARiMR - dofinansowanie
jarmoluk/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 29 Października 2020

W końcu dobra wiadomość. Zasady zostały zmienione, jeszcze więcej osób skorzysta z dodatkowych pieniędzy

Jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z dodatkowej pomocy, którą gwarantuje obecnie ARiMR.

ARiMR zmieniła zasady, dzięki czemu jeszcze więcej młodych osób będzie mogło skorzystać z pomocy finansowej. Wiadomo już dokładnie, jakie są nowe zasady i kogo będą obowiązywać.

ARiMR zmienia zasady. Więcej osób skorzysta z dodatkowych pieniędzy

Zgodnie z informacjami, jakimi podzieliła się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zmienione zostały zasady, według których udzielana będą kredyty z dopłatą do zakupu ziemi rolnej przez młodych rolników. Zmiany, o których mowa, wpłyną na to, że od teraz dzięki ARiMR więcej osób będzie mogło ubiegać się o pożyczki. Co więcej, ARiMR zdradziła, że na dopłaty do kredytów dla młodych rolników przeznaczono aż 30 mln złotych.

- Do zasad udzielania kredytów z częściową spłatą kapitału kredytu na zakup użytków rolnych dla młodych rolników wprowadzona została, korzystna dla rolników ubiegających się o kredyt - przekazała ARiMR.

Na czym ma polegać zmiana? Otóż od teraz obowiązywał czas 12 miesięcy prowadzenia gospodarstwa rolnego przed złożeniem wniosku, by ubiegać się o udzielenie kredytu z pomocą ARiMR, która polegała na częściowej spłacie kapitału. Teraz okres ten będzie wynosić do 24 miesięcy. Co oznacza, że zdecydowanie zwiększy się liczba młodych rolników, którzy będą mogli złożyć wniosek o skorzystanie z kredytu na zakup gruntów rolnych.

ARiMR przypomina, ile może wynieść pomoc dla młodych rolników

Jak przypomniała ARiMR, pomoc nie może przekraczać 60% kwoty kredytu, a także nie może wynosić więcej niż równowartość 20 000 euro. Są to wytyczne, które obowiązują wszystkich młodych rolników, którzy ubiegają się o pomoc ze strony ARiMR.

Co więcej, należy pamiętać, że dodatkowa pomoc będzie wypłacana w dwóch ratach. Rolnicy w pierwszej racie dostaną 80% kwoty dopłaty, pozostała część zostanie wypłacona po pięciu latach od zawarcia umowy kredytu. Oczywiście, wyjątkiem będzie moment, gdy kredyt zostanie już spłacony.

1. Śmierć przyszła nagle, nic nie można było zrobić. Koszmarna wiadomość, Szczena z "Chłopaków do wzięcia" był zdruzgotany

2. NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacja

3. Kary uderzą zapominalskich kierowców. Zaczynają się od 170 złotych, wystarczy zapomnieć o jednym

30 mln złotych ARiMR udostępniła dla banków

Niedawno ARiMR przekazała, że łącznie zostało przeznaczonych 30 mln złotych na dopłaty do częściowej spłaty kapitału kredytów na zakup użytków rolnych przez młodych rolników. Co więcej, agencja zaznaczyła, że o kredyt preferencyjny można starać się we wszystkich bankach, które współpracują z ARiMR. Są to następujące banki: Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Bank, BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska, Krakowski Bank Spółdzielczy oraz Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat pomocy dla młodych rolników można znaleźć na oficjalnej stronie ARiMR.

Następny artykuł