ARiMR - wnioski
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 29 Listopada 2020

Termin mija jutro. Ważne przypomnienie dla większości rolników ws wniosków ARiMR

Już jutro jest ostatni dzień, w którym składać można wnioski o pomoc dla rolników poszkodowanych przez pandemię i klęski żywiołowe oraz o wsparcie finansowe w ramach PROW 2014-2020 dla nowych grup i organizacji producentów rolnych, o czym przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dodatkowo także jutro jest ostatni dzień, w którym posiadacze chryzantem mogą złożyć dokumenty związane z odbiorem bądź utylizacją kwiatów.

Za pośrednictwem strony internetowej Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomniała, że 30 listopada jest ostatnim dniem na składanie wniosków.

- Poniedziałek, 30 listopada 2020 r., jest ostatnim dniem na złożenie w ARiMR wniosków o pomoc dla rolników poszkodowanych przez pandemię i klęski żywiołowe oraz o wsparcie finansowe w ramach PROW 2014-2020 dla nowych grup i organizacji producentów rolnych - można przeczytać na stronie ARiMR.

Tego dnia także mija termin na dostarczenie do ARiMR zaświadczeń, z których wynika, że chryzantemy zostały odebrane lub zutylizowane.

- W tym dniu mija także termin dostarczania do Agencji zaświadczeń potwierdzających odbiór lub utylizację chryzantem - dodano.

Gienek i Andrzej z Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" mają powody do radości. Fani fantastycznie odpowiedzieli na apelCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy
  2. Już jutro w Lidlu kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani rusz
  3. Nadchodzą poważne zmiany na rynku pojazdów i maszyn. Nie ma powodów do radości

ARiMR: 30 listopada koniec naboru wniosków o pomoc dla poszkodowanych rolników

- Pierwszy rodzaj pomocy skierowany jest do producentów rolnych, którym zagraża utrata płynności finansowej spowodowana ograniczeniami na rynku rolnym w związku z epidemią COVID-19 i którzy w dalszym ciągu odczuwają skutki finansowe zeszłorocznej suszy, huraganu, gradu, ulewy, wiosennych przymrozków i powodzi, a ich wnioski o pomoc złożone w 2019 r. nie zostały rozpatrzone - przekazała agencja.

Jak wynika z informacji, którymi podzieliła się agencja, do tej pory wpłynęło łącznie 59 tys. wniosków na łączną kwotę ponad 397 mln zł. Co więcej, agencja zadecydowała o przyznaniu pomocy na kwotę w wysokości 396 mln zł.

Tego dnia mija termin na składanie wniosków o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”

Dodatkowo ARiMR przypomniała, że 30 listopada jest także ostatnim dniem, w którym składać można wnioski na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

- Program skierowany jest do nowych grup producentów rolnych uznanych od 14 grudnia 2019 r. na podstawie ustawy z 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo. Do najbliższego poniedziałku o dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów uznane na podstawie przepisów ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych - przypomina ARiMR.

Osoby, które złożą wniosek, mogą ubiegać się o pomoc w wysokości nawet 100 tys. euro rocznie w pięcioletnim okresie udzielania pomoc.

Pomoc dla posiadaczy chryzantem

- 30 listopada to także istotna data dla posiadaczy chryzantem, którzy chcą skorzystać z rekompensaty finansowej za niesprzedane kwiaty z powodu pandemii koronawirusa i zamknięcia cmentarzy we Wszystkich Świętych. To bowiem ostatni dzień na dopełnienie obowiązku złożenia w biurze powiatowym ARiMR potwierdzenia odbioru chryzantem przekazanych organizacjom pozarządowym, jednostkom samorządu terytorialnego lub innym instytucjom publicznym oraz potwierdzenia odbioru tych roślin przekazanych na bioodpady. To na podstawie tych dokumentów zostanie wyliczona kwota pomocy dla poszczególnych producentów i sprzedawców chryzantem - można dowiedzieć się na stronie ARiMR.

Jak przekazała agencja, o taką pomoc wnioskowało ponad 5,3 tys. podmiotów. Łącznie oszacowano, że pomoc dla posiadaczy chryzantem wyniesie ponad 84,6 mln zł. Pieniądze zostaną wypłacone do końca przyszłego roku.

Grażynka z “Rolnik szuka żony” dumnie prezentuje swe atuty na fotelu. Wymowny sygnał dla adoratorów [foto]Grażynka z “Rolnik szuka żony” dumnie prezentuje swe atuty na fotelu. Wymowny sygnał dla adoratorów [foto]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Makłowicz podczas podróży zaczął przecierać oczy. Odkrył wyjątkowy przepis na farsz do pierogów, absolutny hit
 2. Córka Natalii Kukulskiej jak mama z czasów “Puszka Okruszka”. Gwiazda wstawiła do sieci wyjątkowe zdjęcia
 3. Rośliny mogą ulec znacznemu uszkodzeniu. Nim nadejdą mrozy, warto pamiętać o jednym
 4. Bezbronna staruszka zagryziona przez psy na wsi. Należały do najbliższej osoby
 5. Publiczna droga przykryta błotem z pól. Rolnicy burzą się, że gmina apeluje o sprzątanie
 6. Chciała ukraść zwierzęta i wywieźć je na mięso. Wstrząsająca relacja aktywistów
 7. Na jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, mało który młody Polak może tak o sobie powiedzieć

Źródło: ARiMR

Następny artykuł