ARiMR - wnioski
Arcaion/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 30 Grudnia 2020

Dziś ostatni dzień na składanie wniosków. ARiMR przypomina o zakończeniu naboru

Dzisiaj jest o ostatni dzień na złożenie wniosków o dofinansowanie dla rodziców. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o upływającym terminie i o zasadach przyznawania pomocy.

- Dziś ostatni dzień. Złóż wniosek o dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ostatni dzień na złożenie wniosku do ARiMR

Jak zaznacza agencja, rolnicy, którzy spełniają warunki, muszą złożyć wniosek o dofinansowanie w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Ważne, by wniosek wpłynął do 30 grudnia, ponieważ o dotrzymaniu terminu decyduje data jego dostarczenia. To wystarczy, by rolnik mógł otrzymać pieniądze na zakup komputera, a jeżeli komputer został już kupiony, ale nie wcześniej niż 10 grudnia, będzie mógł zrefundować koszty jego nabycia - zaznaczono.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Dofinansowanie z ARiMR można otrzymać na zakup komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Pomoc przysługująca jednej rodzinie wynosi 1500 złotych.

Lubelska policja szukała bez skutku. Postronna osoba znalazła - nigdy nie zapomni widoku na poluLubelska policja szukała bez skutku. Postronna osoba znalazła - nigdy nie zapomni widoku na poluCzytaj dalej

- Do 29 grudnia 2020 r. do ARiMR wpłynęło ponad 23 tys. wniosków - zaznaczyła agencja.

O wsparcie może ubiegać rodzina, w której:

  • przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prowadzi gospodarstwo rolne z przypisanym numerem identyfikacyjnym dotyczącym producentów rolnych;
  • jest co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
  • dochód na jedną osobę nie przekracza 1,2 tys. zł na miesiąc.
  • w ciągu ostatnich trzech lat nie uzyskano dofinansowania lub zwrotu kosztów zakupu podobnego sprzętu ze środków publicznych, lub od organizacji pozarządowych.

- Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy - zaznacza agencja.

Wnioski, instrukcję wypełniania wniosku oraz wzór formularza rozliczenia pomocy znaleźć można na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: ARiMR

Następny artykuł