Bajka - zdjęcie
Studio Filmów Rysunkowych/YouTube
Autor Aneta Wasilewska - 4 Listopada 2020

Czy pamiętacie jeszcze jak nazwa się pies ze zdjęcia?

Bajka, którą widać na zdjęciu przez lata była bardzo chętnie oglądana przez niemalże wszystkie dzieci w Polsce. Pamiętacie jeszcze, jak nazywa się ten pies?

Bajka z dzieciństwa, którą wszyscy uwielbiali, pamiętacie, jak nazywał się jej główny bohater? To jego przygody przez lata bawiły do łez najmłodszych widzów.

Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanychZostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanychCzytaj dalej

Bajka z psem w roli głównej. Pamiętacie jego imię?

Oczywiście, że na zdjęciu znajduje się Reksio. To on jest bohaterem jednej z ulubionych bajek polskich dzieci. Sama postać Reksia została stworzona przez jednego z reżyserów Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Lechosława Marszałka. A kim tak właściwie jest Reksio? To niesamowity psiak, który zamieszkuję budę pod domem swoich opiekunów. Psiak potrafi stać na łapach, rozmawiać nie tylko z innymi zwierzętami, ale także i ludźmi. Reksio na tyle przypadł do gustu Polakom, że gościnnie wystąpił nawet w innych bajkach oraz książkach. Mowa oczywiście o przygodach Bolka i Lolka, w których dzielnie towarzyszył im Reksio.

DZISIAJ GRZEJE:
1.Tak wyraża się Marta Manowska. Niebywałe słowa do Polaków
2. PKO BP szuka pieniędzy gdzie tylko może. Szykuj się na wzrost opłat
3. Nagła zmiana. ARiMR ogłosiła nowe informacje ws pomocy dla sprzedawców kwiatów

Niezapomniana bajka - Reksio zasłużył nawet na pomnik

Co ciekawe, Reksio zyskał na tyle duża rozpoznawalność, że w Bielsku-Białej stanął jego pomnik. Znajduje się on na placu pomiędzy ul. 11 Listopada i ul. Stojałowskiego, uroczy psiak wskazuje palcem na fontannę w pobliżu. Bajkowa postać Reksia znalazła się także na znaczkach Poczty Polskiej, jeden pojawił się już w 1975 roku, a kolejne dwa w 2016 roku.

Modernizacje przeszły najśmielsze oczekiwania. Legendarny ciągnik w zupełnie nowej odsłonieModernizacje przeszły najśmielsze oczekiwania. Legendarny ciągnik w zupełnie nowej odsłonieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

Następny artykuł