Bajki z mchu i paproci
Wspomnienia TV / YouTube
Autor Magdalena Więckowska - 14 Października 2020

Z jakiej bajki pochodzi ten kadr? Znały ją wszystkie dzieci w PRL-u

“Bajki z mchu i paproci” to kultowa bajka produkcji czechosłowackiej z lat 70. ubiegłego wieku. Uwielbiana przez dzieci i dorosłych, ukazywała przygody dwóch skrzatów: wysokiego Żwirka i małego, okrągłego Muchomorka. Dla sporej liczby Polaków “Bajki z mchu i paproci” kojarzą się z przyjemnymi wspomnieniami z dzieciństwa, zwłaszcza, że współczesne animacje dla dzieci wyglądają zupełnie inaczej.

“Bajkom z mchu i paproci” wiele dzieci zawdzięczało radość podczas wieczornych seansów w telewizji. Zabawne przygody skrzatów bawią do dziś.

“Bajki z mchu i paproci” i powrót do wspomnień

Żwirka i Muchomorka przedstawiać nikomu nie trzeba. Chociaż obecnie bardzo trudno znaleźć produkcję przedstawiającą ich przygody w telewizji, to w internecie znajduje się prawdziwa kopalnia dawnych animacji dla dzieci. Na kanale Wspomnienia TV z portalu YouTube znaleźć można nie tylko fragmenty “Bajek z mchu i paproci”, ale także przygody Rumcajsa czy Makowej Panienki.

Ulubione animacje dzieciństwa

Miś Kolargol, Miś Uszatek, Żwirek i Muchomorek, Wilk i Zając… Postaci, które są nierozerwalnie związane z czasami dzieciństwa jest wiele. Ich obecność na ekranach telewizorów wprowadzała radość i śmiech do polskich domów. Obecne animacje wyglądają zgoła inaczej, ale za kilkadziesiąt lat z pewnością będą nostalgicznie wspominane przez dzieci urodzone na początku XXI wieku.

Następny artykuł