Boże Narodzenie
flickr.com / fot. Mattia Panciroli
Autor Magdalena Więckowska - 30 Listopada 2020

Czy odwołanie jarmarków bożonarodzeniowych to słuszna decyzja? Regionalne przysmaki nie będą sprzedane

Boże Narodzenie będzie w 2020 roku wyglądać z pewnością inaczej niż w poprzednich latach. Pandemia koronawirusa wymusza na wszystkich ograniczenie spotkań z innymi ludźmi, włączając w to członków rodziny. Z tego samego powodu wiele miast odwołało tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe, które były stałym elementem rocznego kalendarza wielu miejsc na terenie całego kraju.

Przed Bożym Narodzeniem wiele osób chętnie wybierało się na jarmarki, by zakupić regionalną żywność na wigilijny stół, ręcznie wykonane dekoracje, a także by wypić grzane wino w towarzystwie przyjaciół.

Marta Manowska nie odwiedziła jednego uczestnika Marta Manowska nie odwiedziła jednego uczestnika "Rolnik szuka żony". Kara czy potężna wpadka?Czytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Boże Narodzenie bez jarmarków

Jarmarkami, które znane były nie tylko w Polsce, ale i za granicą są z pewnością coroczne spotkania we Wrocławiu i Krakowie. Wrocławski jarmark był popularnym miejscem wśród naszych zachodnich sąsiadów, którzy podziwiali świąteczną atmosferę i przysmaki polskiej kuchni sprzedawane na licznych stoiskach na wolnym powietrzu.

Kraków słynął natomiast od niepamiętnych czasów z konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, którego rozstrzygnięcie miało miejsce podczas tradycyjnego jarmarku. W tym roku trzeba będzie otrzeć łzę z policzka i poczekać na Boże Narodzenie w 2021.

Publiczna droga przykryta błotem z pól. Rolnicy burzą się, że gmina apeluje o sprzątaniePubliczna droga przykryta błotem z pól. Rolnicy burzą się, że gmina apeluje o sprzątanieCzytaj dalej

Koronawirus pokrzyżował szyki

Władze wielu miast w Polsce informują swoich mieszkańców o odwołanych jarmarkach bożonarodzeniowych. Wśród nich są jednak takie miejsca, gdzie jarmarki na świeżym powietrzu się jednak odbędą. Przykładem jest Łódź, gdzie teren jarmarku będzie dostosowany do reżimu sanitarnego.

Czy zapobiegnie to jednak gromadzeniu się ludzi w ciasnych skupiskach przy straganach? Doskonale wiemy, że w takich przypadkach nawet najlepiej zorganizowany plan działania różni się od praktyki życiowej. Miejmy jednak nadzieję, że w kolejnym roku 2021 wszyscy będziemy mogli z powrotem spotkać się na jarmarkach bożonarodzeniowych w całej Polsce bez żadnych ograniczeń.

Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani "Rolnik szuka żony" są zachwyceniCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł