Bronisze - ceny
Hans/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 13 Lutego 2021

Bronisze: ożywiony ruch w sektorze kwiatowym, zastój w sprzedaży owoców i warzyw

Na rynku hurtowym w Broniszach zwiększył się ruch. Jest to spowodowane zbliżającymi się Walentynkami, kiedy jak co roku najlepiej sprzedają się róże. Jednak pomimo ożywionego ruchu w sektorze kwiatowym, panuje zastój w sprzedaży warzyw i owoców. Jak wskazał ekspert, dzieje się tak między innymi ze względu na mróz.

Za sprawą jutrzejszego święta zakochanych na Broniszach ożywił się handel kwiatami. W ofercie znaleźć można zarówno kwiaty od polskich producentów, jak i z importu.

Ceny kwiatów

Ceny za kwiaty krajowej produkcji:

 • tulipany od 1,2 zł do 1,4 zł za sztukę,
 • frezje 1,2 zł-2,4 zł za sztukę,
 • anturium po 7 zł za sztukę,
 • irysy w cenie 1,2 zł za sztukę,
 • żonkile w cenie 1,2 zł za sztukę.

Z kolei za importowane kolorowe tulipany trzeba zapłacić 1,6-4,4 zł za sztukę. Na Broniszach kupić można także nagietki po 15 zł za paczkę, storczyki tajlandzkie, goździki, gerbery, lilie, clematisy, chryzantemy oraz róże. Jak zawsze przed Walentynkami róże cieszą się największym zainteresowaniem, ceny zależą od koloru, długości, kraju pochodzenia i wielkości pąka, a wahają się od 2 do 14 zł za sztukę.

Stanowice: mieszkańcy mają dość hałasu. Wieś zaczyna przypominać strefę przemysłowąStanowice: mieszkańcy mają dość hałasu. Wieś zaczyna przypominać strefę przemysłowąCzytaj dalej

Ceny róż za sztukę:

 • Red Naomio długości 80 cm kosztuje 9-14 zł,
 • Red Eagle o długości 60 cm kosztuje 6,5-7 zł,
 • Madam Red o długości 50 cm kosztuje ponad 4 zł,
 • Ever Red o długości 50 cm kosztuje około 5 zł.

Zastój w sprzedaży warzyw i owoców

- PodczasPodczas gdy w sektorze kwiatowym panuje ożywiony ruch, to w sprzedaży owoców i warzyw jest zastój. Przede wszystkim nie sprzyja pogoda - mróz, opady śniegu, a z drugiej strony dalej nie funkcjonuje HoReCa, popyt jest ograniczony - stąd też niskie obroty i małe zainteresowanie zakupami - przekazał PAP Maciej Kmera, ekspert rynku.

Zdaniem eksperta, w najbliższym czasie nie należy spodziewać się zwiększenia obrotów. Prognoza pogody nie będzie sprzyjać sprzedawcom. Niestety, Kmera uważa, że taka sytuacja może utrzymać się jeszcze do początku kwietnia.

- Jeżeli chodzi o inne owoce i warzywa - to ich ceny są stabilne i utrzymują się na poziomach wieloletnich, ale o ponad 20 proc. są tańsze: cebula, marchew i kapusta - infomuje PAP.

Ceny:

 • ziemniaki irga 0,5 zł za kg,
 • jabłka Ligol 2 zł za kg.

Jak wyjaśnił Kmera, odnotowano stabilizacje w cenach importowanych produktów. O skoku ceny z początku roku można przeczytać więcej >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: PAP, Agropolska

Następny artykuł