Burak - rolnik
Kadr z programu "Interwencja" Polsat
Autor Aneta Wasilewska - 12 Stycznia 2021

Rolnik nie straci wszystkich pieniędzy. Znalazł się chętny na nieidealne buraki

Krzywe, nieidealne buraki, które spędzały sen z powiek rolnika spod Łęczycy, wzbudziły zainteresowanie medialne. Problem, z którym zmagał się rolnik i jego apel zwróciły uwagę jednej z sieci sklepów dyskontowych. Buraki znajdą się w sprzedaży, a rolnik nie straci wszystkich pieniędzy.

Sprawa pana Mieczysława Miszczaka spod Łęczycy była poruszana przez nas między innymi >tutaj<. Krótko potem u rolnika pojawili się dziennikarze programu "Interwencja" i sprawa nabrała jeszcze większego rozgłosu medialnego.

Nieidealne buraki

Przypomnijmy, pan Mieczysław Miszczak już podczas zbiorów zauważył, że buraki wyglądają zupełnie inaczej, niż powinny.

- Są krzywe, takie znaki zapytania, różności, dziwactwa. Jak dwa się złoży, to wychodzi takie ładne serce. Mam podpisaną umowę z odbiorcą, ale towar musi spełniać normy - przekazał w rozmowie z programem "Interwencja" pan Mieczysław, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

Niestety, problem polegał na ogromnej ilości, która została zebrana z pola, mowa o uprawie z 8,5 hektara ziemi.

Andrzej i Gienek z Andrzej i Gienek z "Rolnicy. Podlasie" pokazali, jak spędzają zimę. Wspaniałe słowa fanówCzytaj dalej

- Wszystkie buraki są krzywe. Nie nadają się do odbioru: ani do handlu na marketach, ani do przetwórni. Powinny być prostej jakości w kalibrze od 3 do 6 centymetrów. Mamy umowę do sieci marketów na poszczególne miesiące i dostawy tego buraka. Nie wiem, jak to będzie, jeśli chodzi o ewentualne kary - przekazał Piotr Galent, odbiorca warzyw.

Jednak, jak się okazuje, sieć handlowa zdecydowała się na zakup buraków.

Sieć Lid odkupi buraki od rolnika

- O sprawie Pana Mieczysława Miszczaka dowiedzieliśmy się z mediów. Zgłosiliśmy się do rolnika z propozycją zakupu niedoskonałych warzyw. Wierzymy, że klienci mimo to wykorzystają buraki w kuchni i w ten sposób wspólnymi siłami unikniemy zmarnowania buraków- przekazała Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

Z decyzji sieci handlowej cieszy się pan Mieczysław, który nie ukrywa, jaką jest to dla niego ulgą.

- Cieszę się, że mój apel medialny został wysłuchany i Lidl zdecydował się na zakup warzyw. To dla mnie spora ulga. W przyszłym tygodniu moje gospodarstwo zapewni dostępność buraków w sklepach sieci Lidl na terenie całej Polski. Wierzę, że współpraca z dużymi sieciami handlowymi to szansa na rozwój małych i średnich gospodarstw – dodaje Mieczysław Miszczak.

Nieidealne buraki będą do kupienia w sklepach Lidl w cenie 0,99 zł /1 kg we wszystkich sklepach Lidl Polska od poniedziałku, 18 stycznia.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Dla handlu

Następny artykuł