wypadek - buraki
OSP Osieczna/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 11 Grudnia 2020

Nagle na ulicy znalazło się 20 ton buraków. Mieszkańcy gminy szukają winnych

Na drodze w województwie wielkopolskim doszło do nietypowego zdarzenia. Na ulicy znalazło się nagle 20 ton buraków, całkowicie blokując przejazd na kilka godzin. Mieszkańcy gminy, którzy dowiedzieli się o zdarzeniu, zaczęli doszukiwać się przyczyny i wskazywać winnych.

Do zdarzenia doszło 8 grudnia na drodze Osieczna - Łoniewo w województwie wielkopolskim.

Wypadek w woj wielkopolskim. 20 ton buraków znalazło się na drodze

Ciężarówka, która przewoziła ładunek, przewróciła się. Podczas zdarzenia na drogę i pobliską ścieżkę rowerową wysypała się 20 ton buraków.

Jak przekazuje portal Tygodnik Rolniczy, kierowca z nieustalonych przyczyn zjechał na grząskie pobocze, a następnie wywrócił pojazd na prawy bok.

Po zdarzeniu kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

- W dniu dzisiejszym, kilkanaście minut po godzinie 15 zostaliśmy zadysponowani do przewróconej ciężarówki na drodze z Osiecznej do Łoniewa. Ciężarówka przewoziła ok 20 ton buraków, które rozsypały się na pobocze i ścieżkę rowerową. Kierowca został zabrany przez ZRM na profilaktyczne badania - przekazano na Facebooku OSP Osieczna.

Mieszkańcy szukają winnych zdarzenia

Na Facebooku pod postem OSP Osieczna, w którym opisane zostało zdarzenie, mieszkanka gminy zwróciła uwagę na problem, który mógł się przyczynić do zdarzenia.

- Zapewne do zdarzenia doszło ze względu na zły stan drogi... Niestety stan dróg w naszej gminie w niektórych miejscach jest naprawdę w opłakanym stanie - nierówności, spękania, grząskie pobocza. Gmina rozkłada ręce, a powiat twierdzi, że brakuje budżetu - napisała jedna z internautek.

Po takim komentarzu pojawiła się odpowiedź OSP Osieczna.

- Nie my jesteśmy od ustalania przyczyn wypadku. Jednak wszystko wskazuje na to, że to nie stan drogi zawinił - napisano.

- U nas to się nie mówi zły stan drogi tylko niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, tak, że jakkolwiek by było, to my jesteśmy winni, po co robić drogi można postawić ograniczenie i cyk po problemie urzędnik czysty kierowca winny - dodała kolejna osoba pod wpisem OSP Osieczna.

buraki

Źródło: Tygodnik Rolniczy, OSP Osieczna Facebook

Następny artykuł