byki
Facebook / Biggest Bulls of the World
Autor Magdalena Więckowska - 12 Października 2020

Monstrualne byki. Trudno uwierzyć, że to nie podróbka [wideo]

Byki to niezwykle niebezpieczne zwierzęta - wie o tym każdy hodowca bydła. Zwierzęta te, choć udomowione, potrafią być śmiertelnie niebezpieczne. Zdarza się, że byki potrafią zaatakować swojego wieloletniego właściciela. Najprawdopodobniej głównym powodem zachowania samców bydła domowego jest wysokie stężenie testosteronu. Niewykluczone też, że na poziom ich agresji wpływa jakość paszy, a także możliwość obcowania z innymi osobnikami swojego gatunku.

Byki potrafią być również łagodne jak baranki. Czy byk, który waży przeszło pół tony ma ochotę marnować energię na nieuzasadnione wybuchy agresji? Hodowcy koni wiedzą, że pociągowe rumaki nie mają wcale ochoty na niegrzeczne zachowanie. Najwyraźniej podobne zachowania przejawiają największe byki świata.

Byki, które budzą respekt

Byk zawsze budzi lęk i respekt. Sam widok wielkiego, umięśnionego zwierzęcia z rogami sprawia, że ludzie wolą je omijać szerokim łukiem. Hodowcy bydła domowego nie mają jednak wyboru - opiekują się swoimi zwierzętami na co dzień i muszą zachowywać wszelkie normy bezpieczeństwa, by nie narażać siebie i innych na nieprzewidywalne zachowanie byka. Istnieją jednak samce bydła domowego, które są większe niż standardowy byk. Przykładem może być rasa Charolaise, Limousine, których kaliber i masa są naprawdę imponujące.

Wideo, które rozkłada na łopatki

Na zamieszczonym poniżej wideo znajduje się przegląd byków, które przedstawiają jednej z największych ras i osobników. Trudno uwierzyć, że nie jest to fałszywe wideo - czy ktokolwiek z nas widzi na co dzień tak gigantyczne zwierzęta?

Następny artykuł