Ciągnik - modernizacja
MTZ Belarus Traktor sp. z o.o./YouTube
Autor Aneta Wasilewska - 4 Listopada 2020

Modernizacje przeszły najśmielsze oczekiwania. Legendarny ciągnik w zupełnie nowej odsłonie

Ciągnik przeszedł serie modernizacji, w nowej odsłonie będzie dostępny już w przyszłym roku. Podczas prezentacji, producent uchylił rąbka tajemnicy, co czeka nabywców niebywałej maszyny rolniczej.

Ciągnik jest już prawdziwą legendą wśród rolników. Teraz wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się na co, mogą liczyć, gdy maszyna pojawi się w nowej odsłonie.

Ciągnik MTZ Belarus 82.3 przeszedł znaczne modernizacje

Mińska Fabryka Traktorów zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcie podczas branżowych wystaw, które odbyły się w Rosji i Białorusi. Producenci nie mieli żadnych wątpliwości, że największym zainteresowaniem cieszy się legendarny ciągnik. Mowa oczywiście o modelu MTZ Belarus 82.3. Ciągnik został poddany modernizacjom, które wpłyną na nową jakość użytkowania kultowej maszyny rolniczej.

Na co można liczyć w zmodernizowanym modelu? Przede wszystkim zastosowany został nowy tłumik, dzięki któremu można cieszyć się z mniejszego hałasu i wibracji w kabinie maszyny. Jak przekazał producent, tłumik został zamontowany z boku kabiny, dzięki czemu widoczność nie została ograniczona.

Co więcej, jak przekazał portal Topagrar, zmieniło się także w kwestii uruchamiania napędu przedniej osi i WOM, które teraz odbywa się za pomocą wygodnego przycisku.

Każdy, kto zdecyduje się na zakup ciągnika, zobaczy, że także kabina została odnowiona i wykończona w nowoczesny sposób. Mińska Fabryka Traktorów postawiła na bardziej dźwiękoszczelne, klejone szyby. Chętni rolnicy mają możliwość zamontowania w środku także fotela pneumatycznego.

Ciągnik-marzenie dostępny już w przyszłym roku

Zgodnie z informacjami producenta, trwają ostatnie prace przed tym, jak model zostanie wypuszczony do seryjnej produkcji. Mińska Fabryka Traktorów do dopracowania ma jedynie kilka szczegółów i już w pierwszym kwartale przyszłego roku, można się spodziewać, że zjedzie z linii produkcyjnej.

A co jeszcze czeka potencjalnych nabywców? Zgodnie z informacjami od producenta, w podstawowym wyposażeniu znajdzie się nawet klimatyzacja, elektrycznie regulowane lusterka. W kabinie została zainstalowana ładowarka USB, radio, a nawet zapalniczka. Na desce rozdzielczej pojawi się kolorowy wyświetlacz LCD.

Dodatkowo w zmodernizowanym modelu zwiększony został udźwig TUZ do 3,4 tony, a dzięki temu, że tylne złącza hydrauliczne zostały zainstalowane pośrodku, łatwiejsze będzie podłączenie innych maszyn rolniczych.

Następny artykuł