Ciągnik - wypadek
David Tomaseti/ Unsplash
Autor Aneta Wasilewska - 11 Grudnia 2020

Tragiczny wypadek pod Nowym Sączem. 65-latek nie miał żadnych szans, został przygnieciony przez ciągnik

Do dramatycznego zdarzenia doszło w środę 9 grudnia w Żegiestowie. Niestety, 65-latek nie przeżył po tym, jak został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Tragiczny wypadek miał miejsce 9 grudnia w Żegiestowie. Informacja o zdarzeniu została przekazana około godziny 14.26 do zastępów z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Muszyna oraz OSP Żegiestów, które natychmiast skierowały się na miejsce zdarzenia.

Tragiczne wypadek. Mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze polnej przewrócił się traktor, który przygniótł kierowcę - przekała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Okazało się, że 65-latek, który został przygnieciony przez ciągnik, próbował przy jego pomocy wyciągnąć inny pojazd, jednak podczas wykonywania manewru, ciągnik niespodziewanie się przewrócił.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się karetka pogotowia z ratownikami, którzy jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, stwierdzili zgon kierowcy.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia

- Na miejscu zdarzenia obecny patrol Policji, który prowadził czynności dochodzeniowe - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Okazało się, że z ciągnika wyciekał olej napędowy. Straż pożarna natychmiast zabezpieczyła miejsce zdarzenia, by nie doprowadzić do dalszego wycieku oleju napędowego z pojazdu i sorbowaniu wycieku.

-Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp z OSP Żegiestów w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy w czynnościach dochodzeniowych Policji poprzez oświetlenie terenu - przekazali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Jak wynika z informacji zamieszczonych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały prawie cztery godziny.

Pieniądze zostaną wypłacone jeszcze w tym miesiącu. Pojawiło się potwierdzenie z MRiRWPieniądze zostaną wypłacone jeszcze w tym miesiącu. Pojawiło się potwierdzenie z MRiRWCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: PSP Nowy Sącz

Następny artykuł