Ciągnik - policja
KPP Kępno
Autor Aneta Wasilewska - 17 Stycznia 2021

34-latek chciał pomóc sąsiadom. Teraz stanie przed sądem

34-letni mieszkaniec gminy Trzcinica został zatrzymany przez policję, gdy w śnieżny wieczór pomagał swoim sąsiadom. Kierowca ciągnika odśnieżał drogę, a teraz zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

- Policjanci Posterunku Policji w Trzcinicy z siedzibą w Laskach zatrzymali mężczyznę, który ciągnikiem rolniczym odśnieżał drogę w tzw. czynie społecznym - przekazali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Kierowca zatrzymany

- Nic nie byłoby w tym dziwnego gdyby nie fakt, że znajdował się on pod wpływem alkoholu - dodali funkcjonariusze.

Jak się okazało 13 stycznia bieżącego roku, przed godziną 20 w miejscowości Aniołka Pierwsza doszło do zatrzymania.

- Policjanci z Posterunku Policji w Trzcinicy zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Trzcinica, który ciągnikiem rolniczym marki Ursus odśnieżał drogę publiczną znajdując się w stanie nietrzeźwości - przekazano.

Ministerstwo rolnictwa szykuje zmiany. Dobrostan zwierząt w nowej odsłonieMinisterstwo rolnictwa szykuje zmiany. Dobrostan zwierząt w nowej odsłonieCzytaj dalej

34-latek odpowie za swoje czyny

Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że 34-latek ma prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak to nie wszystko, dalsze postępowanie ujawniło kolejne fakty.

- W toku wykonywania dalszych czynności ujawniono, iż mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo ciągnik rolniczy, którym kierował, nie był zarejestrowany - zaznaczyli funkcjonariusze z KPP Kępno.

34-latek został zatrzymany, postępowanie w jego sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

- Nietrzeźwy kierowca Ursusa został zatrzymany i zostanie postawiony przed sąd - informują dziennikarze portalu Tygodnik Rolniczy.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP Kępno, Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł