Ciągnik - wypadek
OSP KSRG Krzyżanowice
Autor Aneta Wasilewska - 17 Lutego 2021

Ciągnik zjechał z drogi i dachował. 16-letni pasażer został ranny

Wczoraj, 16 lutego w województwie śląskim doszło do groźnego wypadku. Ciągnik, prowadzony przez 66-letniego Czecha niespodziewanie zjechał z drogi i dachował. Podczas wypadku ranny został 16-letni pasażer.

Do wypadku doszło 16 lutego w Owsiszczach, w powiecie raciborskim, w województwie śląskim.

Wypadek ciągnika

Po godzinie 14:00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, do którego doszło niedaleko przejścia granicznego w Piszczu.

- O godzinie 14:07 zostaliśmy zadysponowani do Owsiszcz, gdzie ciągnik rolniczy z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i stoczył się ze skarpy - poinformowano na Facebooku OSP KSRG Krzyżanowice.

Obora na sto krów poszła z dymem. Gospodarze proszą o wsparcie internautówObora na sto krów poszła z dymem. Gospodarze proszą o wsparcie internautówCzytaj dalej

Na miejscu zdarzenia okazało się, że ciągnikiem marki Zetor jechał, jako kierowca 66-letni obywatel Czech, a jako pasażer - 16-letni chłopak. Kierujący Zetorem podczas wypadku nie doznał poważnych obrażeń.

Inaczej było w przypadku nastolatka, który został poważnie ranny w głowę. 16-latek wymagał hospitalizacji.

- Pracujący na miejscu policjanci ustali, że kierowca Zetora chciał wyprzedzić inny traktor. Jednak manewr wyprzedzania nie wyszedł czeskiemu rolnikowi, który stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym. Zetor najpierw zjechał z drogi, a później stoczył się ze skarpy i dachował - przekazał portal Tygodnik Rolniczy.

Kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Policjanci po zdarzeniu ustalili, że kierowca Zetora był pijany. Po badaniu alkomatem wyszło, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

66-latek za jadę pod wypływem alkoholu może zostać skazany na 2 lata pozbawienia wolność i mieć nałożony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat. Karę w wysokości nawet 8 lat pozbawienia wolności możne otrzymać kierowca za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Na miejscu pojawili się strażacy z PSP Racibórz, OSP Owsiszcze, OSP Krzyżanowice, Zespół Ratownictwa Medycznego z Wodzisławia Śląskiego oraz funkcjonariusze policji.

ciągnik

ciągnik

fot. OSP KSRG Krzyżanowice/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: OSP KSRG Krzyżanowice/Facebook, Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł