Ciągnik - policja
(zdjęcie poglądowe) Jeremy Bolwell/ geograph.org.uk/ (CC BY-SA 2.0)
Autor Aneta Wasilewska - 18 Lutego 2021

Policyjny pościg za ciągnikiem. Nietrzeźwy rolnik w przyczepce przewoził wnuczkę

- Policjanci zatrzymali 70-letniego rolnika, który traktorem uciekał przed nimi po zaśnieżonej drodze gruntowej -  przekazała dzisiaj policja. Jak się okazało, starszy rolnik nie tylko był pod wpływem alkoholu, ale i na naczepie wiózł swoją wnuczkę.

Zgodnie z informacjami, które przekazał dziś oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie Sławomir Gradek, do zdarzenia doszło wczoraj, w środę po południu.

Policjanci próbowali zatrzymać ciągnik do kontroli

- W jednej z wiosek w gminie Człuchów policjanci zauważyli mężczyznę, prowadzącego ciągnik rolniczy i próbowali zatrzymać go do kontroli. Wiedzieli, że prowadzący nie ma uprawnień. Kierujący skręcił na zaśnieżoną drogę gruntową, na której funkcjonariusze nie mogli go wyprzedzić i uniemożliwić dalszą jazdę. W ten sposób kierujący traktorem przejechał około 2 kilometrów - zaznaczył Gradek.

Policjanci cały czas jechali za ciągnikiem, rolnik zatrzymał się dopiero na swojej posesji.

Dramat kolejnego rolnika na polskiej wsi. W pożarze stracił ciągnikDramat kolejnego rolnika na polskiej wsi. W pożarze stracił ciągnikCzytaj dalej

Rolnik prowadził pod wpływem alkoholu

Podczas policyjnej kontroli, mężczyzna został przebadany alkomatem. Jak się okazało, miał 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, wyszło także na jaw, że na naczepie ciągnika podróżowała 8-letnia wnuczka rolnika.

- W tracie kontroli wyszło też na jaw, że ciągnik nie miał ubezpieczenia OC, a rolnik stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów - informuje Polsat News.

Za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, 70-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz 2 lata za jazdę pod wpływem alkoholu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Polsat News

Następny artykuł