Ciągnik - wypadek
Policja
Autor Aneta Wasilewska - 22 Lutego 2021

Groźny wypadek w woj. małopolskim. 36-latek wpadł pod koła ciągnika

Do groźnego wypadku doszło w ubiegły piątek około godziny 14 w Kacwinie w województwie małopolskim.  Podczas prac przy zrywce drewna 36-letni mężczyzna spadł z ciągnika leśnego wprost pod koło pojazdu.

-Wyjazd godz. 14:45. Trudne zdarzenie w terenie górskim. Poszkodowany został przetransportowany samochodem terenowym do wioski, po czym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe dostarczyło Go do jednostki leczniczej - tak o zdarzeniu poinformowali jeszcze w dniu wypadku funkcjonariusze z OSP Kacwin.

Mężczyzna wpadł pod koła ciągnika

Więcej na temat zdarzenia, do którego doszło w Kacwinie przekazała asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy nowotarskiej policji.

- 36-letni mężczyzna wspólnie z trzema innymi mężczyznami pracowali tego dnia przy zwózce drewna. 36-latek podczas przejazdu ciągnikiem leśnym LKT po kolejną partię drzewa jechał jako pasażer i siedział na pokrywie silnika za kabiną kierowcy. W pewnym momencie mężczyzna spadł z pojazdu wprost pod tylne koło - przekazała asp. Dorota Garbacz.

Lubelskie: BMW wjechało w ciągnik rolniczy. Nie żyje 26-latekLubelskie: BMW wjechało w ciągnik rolniczy. Nie żyje 26-latekCzytaj dalej

Obecni na miejscu zdarzenia mężczyźni natychmiast wezwali pomoc.

- Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala - dodała rzeczniczka.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Z informacji, które przekazała asp. Dorota Garbacz wynika, że mężczyzna, który kierował pojazdem, był trzeźwy.

- Na miejscu wykonano czynności procesowe, a dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci podczas prowadzonego postępowania - dodała.

wypadek

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Zapraszamy na naszą rozmowę z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii.

Źródło: Farmer, 24tp, OSP Kawin/Facebook

Następny artykuł