ciągnik
Facebook / OSP Strzeszkowice Duże
Autor Magdalena Więckowska - 28 Stycznia 2021

Odśnieżał drogi ciągnikiem. Niebezpieczny finał prac na Lubelszczyźnie

Ciągnik z pługiem, którym odśnieżane były drogi 27 stycznia 2021 roku na Lubelszczyźnie stanął w ogniu. Niecodzienny i niebezpieczny finał prac został opanowany przez strażaków z OSP Strzeszkowice Duże.

Cała sytuacja miała miejsce w miejscowości Radawczyk Kolonia Pierwsza, w gminie Niedrzwica Duża.

Płonący ciągnik na śniegu

Myśląc o odśnieżaniu dróg mało kto podejrzewałby, że podobne zajęcie może skończyć się niebezpiecznym pożarem ciągnika. Niestety, tak właśnie stało się w Radawczyku Kolonii Pierwszej 27 stycznia. Jeszcze przed świtem, około godziny 4:00 straż pożarna ze Strzeszkowic Dużych otrzymała zgłoszenie o płonącym ciągniku.

Strażacy z OSP Strzeszkowice Duże bez wahania ruszyli na pomoc traktorzyście. Jak się okazało, cała sytuacja wyglądała dość poważnie.

Ciągnik marki John Deere, do którego był dołączony z przodu pług śnieżny, stał w ogniu. Kierowcą pojazdu był pracownik gminy, który wykonywał dla niej usługi komunalne.

Na terenie gminy dochodziło do licznych nadużyć. Wójt miał wyłudzać odszkodowania za suszęNa terenie gminy dochodziło do licznych nadużyć. Wójt miał wyłudzać odszkodowania za suszęCzytaj dalej

Akcja gaśnicza

Cała sytuacja została opisana przez OPS Strzeszkowice Duże na ich profilu na portalu Facebook. Jak podaje źródło, na płonący pojazd zostały podane dwa prądy wody, które na szczęście opanowały niebezpieczną sytuację.

W zdarzeniu najbardziej ucierpiała kabina ciągnika, która w znacznej części została strawiona przez pożar. Przyczyny zapłonu z pewnością będą badane przez odpowiednie służby.

Na facebookowym profilu OSP Strzeszkowice Duże napisano:

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar kabiny ciągnika rolniczego świadczącego usługi odśnieżania dróg gminnych. Na źródło pożaru podane zostały dwa prądy wody. W działaniach uczestniczył również ciężki zastep z JRG Bełżyce oraz patrol policji. Do koszar powróciliśmy po godzinie 5. [pis. oryg.]

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / OSP Strzeszkowice Duże

Następny artykuł