ciągniki
Wikimedia Commons / GT1976
Autor Magdalena Więckowska - 27 Października 2020

Skandaliczna kradzież ciągników wartych majątek. Nagroda za pomoc w znalezieniu złodzieja

Ciągniki pochodzące z firmy Stomil Agro Wilków niestety albo nigdy nie doczekają się legalnej sprzedaży, albo będą musiały nieco dłużej poczekać na powrót do prawowitego właściciela. Wszystkiemu winne jest skandaliczne przestępstwo, do którego doszło na terenie wspomnianej firmy. Stomil Agro Wilków zajmuje się sprzedażą m.in. maszyn rolniczych. Nie jest tajemnicą, że tego typu sprzęt jest niezwykle drogi. Z drugiej jednak strony ciągnik to maszyna pokaźnej wielkości, jak więc możliwe, że nikt nie zareagował na czas, gdy złodziej (lub złodzieje) wyprowadzali na zewnątrz kradzione traktory?

Ciągniki i ich historię kradzieży bada obecnie opolska policja. Całe zajście miało miejsce na terenie firmy w poniedziałek, 19 października 2020 roku. Sytuacja nie jest wyjaśniona do dzisiaj, lecz właściciel firmy obiecał nagrodę dla ochotników, którzy pomogą w znalezieniu skradzionych maszyn.

Śmierć przyszła nagle, nic nie można było zrobić. Koszmarna wiadomość, Szczena z Śmierć przyszła nagle, nic nie można było zrobić. Koszmarna wiadomość, Szczena z "Chłopaków do wzięcia" był zdruzgotanyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dotkliwe słowa ministra rolnictwa o strajku. Ma inną wersję wydarzeń

2. Polacy przygotowują się na drugą falę. Dwa produkty znikają w ekspresowym tempie

3. “Rolnik szuka żony”: przełom u Magdy, uczestnik wyznał prawdę

Ciągniki, które zniknęły

Złodzieje ukradli dokładnie dwa ciągniki rolnicze sygnowane firmą Agroton 6165 Deutz Fahr. Pojazdy są w kolorze zielonym i wyglądają dokładnie tak, jak na zdjęciu zamieszczonym do ninejszego artykułu. Traktory warte są - bagatela - około miliona złotych. Jest to więc gigantyczny kapitał, który z dnia na dzień… po prostu zniknął. Jak to możliwe?

Policjanci z Namysłowa poszukują wszystkich osób, które mogły być świadkami podejrzanego transportu zielonych traktorów lub posiadają jakiekolwiek nagrania z monitoringu, gdzie widziane jest przestępstwo. 14 traktorów firmy Agroton 6165 Deutz Fahr znajdowało się na parkingu przed budynkiem firmy, a dwa z nich zostały skradzione.

Dotkliwe słowa ministra rolnictwa o strajku. Ma inną wersję wydarzeńDotkliwe słowa ministra rolnictwa o strajku. Ma inną wersję wydarzeńCzytaj dalej

Słowa policji z Namysłowa

Paweł Chmielewski z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie z rozmowie z portalem namyslow.naszemiasto.pl stwierdził:

- Z tego co już wiemy, zadziałał alarm, jednak ochrona nie zareagowała. Nie wiemy jeszcze, w jaki sposób maszyny wywieziono z Wilkowa, choć to bardzo duże maszyny i ich transport musiał wzbudzić uwagę nawet przypadkowego widza. Na razie sprawdzamy zapisy z monitoringów, by ustalić trasę, jaką poruszali się złodzieje.

Warto dodać, że firma, z terenu której dopuszczono się tej skandalicznej kradzieży, wyznaczyła nagrodę za pomoc w odzyskaniu naszym. Z tych względów ujawniła dane pojazdów. Pierwszy z nich: numer VIN WSXFK40200LD10102, o numerze silnika 12562696W. Drugi traktor posiada numer VIN WSXFK40200LD10103 z numerem silnika: 12562693W. Pojazdy mają zielony kolor i są większe niż przeciętny traktor. Wszyscy świadkowie podejrzanych sytuacji proszeni są o kontakt z namysłowską policją osobiście lub pod numerem telefonu 47 862 72 03.

Nawet 250 tys. złotych dla tysięcy osób. 29.10 rusza nabór wnioskówNawet 250 tys. złotych dla tysięcy osób. 29.10 rusza nabór wnioskówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane
   2. Grochola przerywa milczenie. Wyznała, co jej oprawca zrobił kotu. Nie mieści się w głowie
   3. Naukowcy ostrzegają: możliwe zagrożenie dla ludzi i świń. Jedna rzecz może uratować życie
   4. Niepokojące dane dla milionów Polaków. Chodzi o finansową przyszłość kraju
   5. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?
   6. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest
   7. Chore nietoperze mądrzejsze od niektórych Polaków. Utrzymują dystans społeczny, by chronić kolonię

Następny artykuł