danie
commons.wikimedia.org / fot. Theresa Power
Autor Magdalena Więckowska - 25 Listopada 2020

Kto wie, jak nazywa się danie na zdjęciu? Przepyszne, choć nie wszędzie znane

Dania kuchni polskiej są często bardzo podobne do tych, które można spotkać w Rosji, Ukrainie czy Białorusi. Jednym z mniej znanych, lecz bardzo efektownych potraw w kuchni polskiej i wschodniej jest kulebiak. Od pewnego czasu spod strzech zaczął wchodzić na salony i być obecny na kartach dań ekskluzywnych restauracji.

Danie to może wydawać się proste w przyrządzeniu, lecz nic bardziej mylnego - do zrobienia perfekcyjnego kulebiaka trzeba nieco wprawy i doświadczenia.

Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policjaPokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policjaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ogromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnik
  2. Jednak zjesz na miejscu. Niektóre gastronomie już za 3 dni będą stały otworem, jest tylko jeden haczyk
  3. "Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenie

Danie ze wschodu

W Polsce tradycyjnego kulebiaka z rodowodem na wsi można zjeść w północno-wschodniej części kraju. Poza tym jest to danie rozpowszechnione w całej wschodniej części Europy - Ukrainie, Białorusi i Rosji.

Jest to wypiek z ciasta podobnego do tego, z którego robi się pieczone pierogi. Kształt ma walcowaty, tak, że po przyrządzeniu kroi się go na szerokie plastry i w ten sposób serwuje.

Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomocDokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomocCzytaj dalej

Rozmaite nadzienia

Tradycyjnie na wsiach przyrządzało się kulebiak z nadzieniem mięsnym, rybnym lub warzywnym.

Obecnie kucharze w restauracjach potrafią zrobić je w wersji wegańskiej czy wegetariańskiej z użyciem składników typowych dla kuchni z kompletnie innych części świata.

Kulebiak jest niezwykle wdzięczną potrawą, która dzięki rozmaitym nadzieniom może całkowicie odmienić swoje oblicze. Jedno jest pewne - kto raz spróbuje dobrze zrobionego kulebiaka, ten z pewnością będzie marzył o dokładce.

Obrazy RolnikINFO"Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Pijesz sok z ogórków kiszonych? Gratulacje, mamy doskonałe wieści
   2. 5-letnia Łucja została bohaterką. Szła polną drogą, gdy nagle jej uwagę przykuło coś zupełnie niespotykanego
   3. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
   4. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
   5. Niespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzję
   6. Buldożek francuski bardzo chce jeść. Urządził pani przezabawną awanturę
   7. Fala krytyki spadła na Roberta Lewandowskiego. Tak źle nie było już dawno

Następny artykuł