Dotacje - pieniądze
Marek BAZAK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 23 Listopada 2020

Prowadzisz chów albo hodowlę? Już niebawem startuje kolejne dofinansowanie, można otrzymać nawet 100 tys. zł

Ważne informacje dla wszystkich, którzy prowadzą chów albo hodowlę. Już pod koniec grudnia rozpoczyna się nabór wniosków na dotacje. Ubiegać się można o 100 tysięcy złotych z funduszu na realizację „Inwestycji celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”.  

Nabór wniosków do ARiMR na dotacje już niedługo będą mogli składać wszyscy, którzy zainteresowani są realizowaniem w swoich gospodarstwach „Inwestycji celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”.

- Ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu "Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w terminie od dnia 29 grudnia 2020 r. do dnia 26 lutego 2021 r - pojawiła się wiadomość na stronie ARiMR.

Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzeczJózef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzeczCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ogromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnik
  2. Tak złych wieści od rządu jeszcze nie było. Minister przekazał fatalne wieści o zachorowaniach i handlu
  3. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Dotacje dla osób prowadzących chów lub hodowlę

Jak zaznaczono na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wsparcie zostało skierowane do wszystkich gospodarzy, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt. Oczywiście w rozumieniu przepisów organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich.

Co oznacza, że o dofinansowanie nie mogą ubiegać się właściciele ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Nawet 100 tysięcy złotych dotacji

ARiMR zapowiedziała, że maksymalnie jedno gospodarstwo może otrzymać pomoc w wysokości 100 tysięcy złotych.

Dodatkowo pojawiła się informacja, że pomoc dla rolników przyznawana jest w refundacji 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na inwestycję oraz 60 proc. dla młodych rolników.

- W ramach jednego naboru wniosków o przyznanie pomocy można złożyć tylko jeden wniosek o przyznanie pomocy dotyczący danego gospodarstwa. W przypadku złożenia w ramach jednego naboru wniosków o przyznanie pomocy więcej niż jednego wniosku o przyznanie pomocy dotyczącego danego gospodarstwa ARiMR rozpatruje wyłącznie wniosek, który wpłynął jako pierwszy. Na operacje objęte pozostałymi wnioskami Agencja nie przyznaje pomocy - zaznaczono na stronie ARiMR.

Dofinansowanie będzie przyznawane na inwestycje, które zapewnią dostosowanie gospodarstw do wymagań określonych w „Programie działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”, które dotyczą warunków przechowywania nawozów naturalnych. Obejmą one koszty budowy, przebudowy i zakupu zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek, oraz zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji naturalnych nawozów płynnych.

Terminy składania wniosków

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, które zostały zamieszczone na stronie ARMR, wnioski o dotacje można składać już od 29 grudnia bieżącego roku. Ostatnim dniem na składanie odpowiednich dokumentów jest 26 lutego 2021 roku. Wnioski i instrukcję znajdują się na stronie ARiRM.

Obrazy RolnikINFO"Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Gołąbki bez zawijania w banalnie prostym wydaniu. Danie dla całej rodziny zrobisz w mniej niż godzinę, co za receptura
   2. Usłyszał jedynie straszny huk. Teraz do końca życia nie musi chodzić do pracy
   3. Od przyszłego roku zmiana przepisów. Wiemy, czy obejmą budynki inwentarskie i hodowlane
   4. Dramatyczny apel Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie". Chodzi o zdrowie jego ojca
   5. Kurniki w piekielnym ogniu: żywioł szalał bez litości, gigantyczne straty
   6. Buldożek francuski bardzo chce jeść. Urządził pani przezabawną awanturę
   7. Media właśnie podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Diego Armando Maradona

Źródło: Wieści Rolnicze, ARiMR

Następny artykuł