Dopłaty - pieniądze
Marek BAZAK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 5 Października 2020

Fantastyczne wiadomości. Rolnicy dostaną więcej pieniędzy za krowy i bydło. Wiemy, kiedy ruszą dopłaty

Pojawiły się właśnie fantastyczne informacje dla wszystkich posiadaczy krów i bydła. Ruszają wielkie dopłaty, wiadomo już, kiedy będzie można otrzymać pierwsze wypłaty dofinansowania.

Dopłaty dla rolników ruszają. Zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazane zostały już stawki płatności bezpośrednich za bieżący rok. Jak można dowiedzieć się z oficjalnych wiadomości, całkowita kwota przeznaczona na płatności bezpośrednie wyniesie 15,53 mld złotych, co jest fantastyczną wiadomością dla wszystkich rolników. Kwoty te będą wyższe o 303 mln zł niż w poprzednim roku.

Nie wierzył w słowa sąsiadów. Niestety, przyszła pora i na jego gospodarstwo. Dziś obawia się o resztę zwierzątNie wierzył w słowa sąsiadów. Niestety, przyszła pora i na jego gospodarstwo. Dziś obawia się o resztę zwierzątCzytaj dalej

Rekordowe dopłaty dla rolników

Warto zaznaczyć, że wszystkie dopłaty, które zaplanowane są przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będą zależały przede wszystkim od kursu euro oraz od powierzchni i liczby zwierząt w gospodarstwie. Jak wiadomo, najwyższe stawki będą dla krów i bydła. Rekordowe dopłaty za jedną krowę wyniosą 412,11 zł, a przypomnijmy, że rok temu było to 387 zł, jest to wzrost o 25 złotych od jednej krowy. Co więcej, wzrasta także dopłata za bydło. W 2020 roku będzie to o 24 zł więcej niż w zeszłym roku. Rolnicy spodziewać się mogą także wyższych dopłat za jednolitą płatność obszarową, będzie to więcej o 12 złotych. Dopłata za zazielenienie będzie wyższa o 7 złotych. Na większe dopłaty mogą liczyć także młodzi rolnicy, w ich przypadku wzrost to około 90 zł.

Ich plany kompletnie legły w gruzach. Para z Podlasia padła ofiarą oszustów, dziś ostrzegają wszystkichIch plany kompletnie legły w gruzach. Para z Podlasia padła ofiarą oszustów, dziś ostrzegają wszystkichCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Naprawiał kombajn. Liczyła się każda chwila, pilna akcja ratunkowa w polskiej miejscowości
2. Nad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Już niebawem dostaniesz mocno po kieszeni
3. "Piątka dla zwierząt" przejdzie, rolnicy dostaną rekompensaty. Nowy minister rolnictwa zakończy spory z protestującymi?

Kiedy rozpoczną się dopłaty?

Zgodnie z zapowiedziami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pierwsze wypłaty zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich rozpoczną się już 16 października bieżącego roku. Rolnicy mogą spodziewać się, że pełne wypłaty dopłat bezpośrednich zostaną zrealizowane do końca czerwca 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości
  2. Najdziwniejsza misja kosmiczna w historii ludzkości? Wystrzelone w kosmos auto dotarło w niezwykłe miejsce
  3. Tragedia w polskiej gminie. Niestety, doszło do najgorszego. Policja pilne poszukuje sprawców
  4. Toaleta dla krów. Niecodzienny pomysł uchroni wszystkich?
  5. Wnioski można składać tylko do 7 października. Wiemy, kto dostanie dodatkowe pieniądze
  6. Katarzyna Dowbor uratowała mu życie. Teraz dzieli się szczegółami poruszającego momentu

Źródło: Super Express

Następny artykuł