Dożynki - witacz dożynkowy
Adam Licznerski/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 29 Września 2020

Wyobraźnia rolników nie zna granic. Witacz dożynkowy powala na kolana, wy też robiliście?

Dożynki w Bukowcu zapiszą się w pamięci wszystkich mieszkańców. Takiego witacza nikt się nie spodziewał. Nic dziwnego, że dziś na zdjęcie patrzą wszyscy. Uważacie, że to jeden z najpiękniejszych dożynkowych witaczy, które pojawiły się na polskich wsiach? Przygotowanie uroczej pary ze słomy, która stanęła przed młynem, musiała zająć wiele czasu.

Dożynki w Bukowcu zakończone z ogromnym sukcesem. Mieszkańcy mogą się cieszyć z najpiękniejszego witacza, który pojawił się w ich regionie. Zdjęcie dożynkowego witacza cieszy się ogromnym uznaniem wśród internautów. Nic dziwnego, że witacz został nagrodzony w konkursie.

Dożynki w Bukowcu. Konkurs „Pomysłowy witacz dożynkowy 2020”

Podczas dożynek w Bukowcu pojawił się wyjątkowy witacz, który wziął udział w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W konkursie "Pomysłowy witacz dożynkowy 2020” mogły wziąć udział wszystkie sołectwa z województwa kujawsko-pomorskiego. Głównym celem, który stał za regionalną inicjatywą, było zachowanie tradycji swojej miejscowości, a także zachęcenie wszystkich mieszkańców do wspólnego działania. W konkursie wzięło udział wiele sołectw, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Zgodnie z decyzją komisji konkursowej pierwsze miejsce zajęło sołectwo w Bukowcu. Na podium znalazło się jeszcze Szymborno z gminy Kijewo Królewskie oraz Bielki w gminie Topólka.

Dożynkowy witacz w Bukowcu został przygotowany przez mieszkańców Sylwię i Radosława Stasiewiczów oraz Gabrielę Chmielewską. Pomysłodawcy i wykonawcy najpiękniejszego witacza otrzymali od marszałka nagrody finansowe. Wszystkim, którzy brali udział, serdecznie gratulujemy. Dożynki z takimi witaczami na pewno przebiegły fantastycznie.

Dożynkowy witacz zachwycił wszystkich mieszkańców

Dożynki w Bukowcu z pewnością na długo zostaną w pamięci wszystkich mieszkańców. Pod zdjęciem, które w mediach społecznościowych zamieścił Adam Licznerski, pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci zachwycali się stworzonym przez mieszkańców Bukowca. Dożynki 2020 w Bukowcu zakończyły się sukcesem. A jak wyglądały dożynki u was? Możecie pochwalić się wyjątkowym witaczem? Podzielcie się zdjęciami w komentarzach.

Źródło: Facebook

Następny artykuł