Film - cytat
Filmy PL/Youtube
Autor Aneta Wasilewska - 15 Października 2020

"Panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło, temu misiu!". Pamiętacie, z jakiego filmu pochodzi ten cytat?

Film, z którego pochodzi ten cytat, stał się już kultowym w Polsce. Pamiętacie jego tytuł?

Pamiętacie, z którego filmu pochodzi cytat "Panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło, temu misiu!"?

Film, który stał się absolutnym hitem w Polsce

Oczywiście, że mowa o filmie "Miś", czyli niezapomnianej polskiej komedii z 1980 roku w reżyserii Stanisława Barei, według scenariusza Stanisława Barei i Stanisława Tyma. Widzowie doskonale wiedzą, że jest to pierwsza część trylogii o Ryszardzie Ochódzkim, prezesie Klubu Sportowego „Tęcza”. Kto potrzebuje odświeżenia pamięci, temu przypominamy, że w filmie "Miś" główna akcja koncentruje się na rywalizacji Ochódzkiego z byłą żoną Ireną o wspólny majątek, który został zdeponowany w jednym z londyńskich banków.

Cytaty, które przeszły do mowy codziennej

Wiele kwestii, które wypowiedziane zostały w filmie "Miś" przez lata przechodziły do mowy codziennej. Chyba nikt nie ma wątpliwości, słysząc poniższe cytaty, skąd one pochodzą. Dla prawdziwych fanów "Misia" przypominamy najpopularniejsze.

- Cholera jasna! Won mi tu stąd, jeden z drugim! Będzie mi tu kłaki rozrzucał! Panie! Tu nie jest salon damsko-męski! Tu jest kiosk RUCH-u! Ja... Ja tu mięso mam!.

- Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie, skąd się wziąłem?! Jestem Wesoły Romek! Mam na przedmieściu domek, a w domku wodę, światło, gaz! Powtarzam zatem jeszcze raz: jestem Wesoły Romek! Mam...

- Niech żyje nam prezes sto lat! To jeszcze ja ? Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja - Jarząbek.

Następny artykuł