Gienek i Andrzej
Facebook / Gienek i Andrzej
Autor Magdalena Więckowska - 24 Stycznia 2021

"Pojawił się u nas nowy mieszkaniec". Radosna wieść od Gienka i Andrzeja Onopiuków

Gienek i Andrzej Onopiukowie przyjmują gratulacje od setek internautów - powodem tej euforii są narodziny niebieskiego byczka. Krowy rasy łotewskiej - czyli tzw. niebieskie krowy - są prawdziwą dumą postaci znanych z programu "Rolnicy. Podlasie".

Gienek i Andrzej podzielili się miłą informacją na swoim profilu na Facebooku, gdzie dzielą się z fanami różnymi elementami swojego życia codziennego.

Gienek, Andrzej i niebieski byczek

Internauci po publikacji fotografii maleńkiego niebieskiego byczka rozpłynęli się w zachwycie nad zwierzakiem:

Śliczny. Urośnie na pięknego byczka [pis. oryg.]

Piękny!!! Jest czym oko nacieszyć [pis. oryg.]

Nie dostał dofinansowania, dziś się z tego cieszy. Nie dostał dofinansowania, dziś się z tego cieszy. "Sytuacja w rolnictwie jest bardzo niepewna"Czytaj dalej

Niektórzy z komentatorów zaczęli także dopytywać, czy mały byczek ma być przeznaczony na sprzedaż - póki co ani Gienek, ani Andrzej nie odpowiedzieli nikomu w tej sprawie. Hodowana przez nich rasa łotewska jest dość unikatowa i choć rolnicy otrzymują wiele ofert kupna zwierząt, to w większości przypadków odmawiają.

Wyjątek uczynili dla popularnej z programu "Rolnicy. Podlasie" Emilii z Laszek. Rolniczka otrzymała od Onopiuków niebieską jałówkę w zamian za swojego małego byczka.

Radość na Podlasiu

Gienek i Andrzej otrzymali setki komentarzy pod swoim postem na Facebooku. Wśród nich, poza pytaniami o ewentualną sprzedaż byczka i słowa gratulacji, pojawiły się również sugestie w sprawie imienia dla nowego mieszkańca Plutycz:

A może Panowie Gienku i Andrzeju ogłosić jakiś konkurs na imię dla noworodka? [pis. oryg.] - zapytał jeden z fanów.

Piękny. Może Emil będzie się nazywał? [pis. oryg.] - zaproponował inny.

Inna z pań odpisała, iż konkurs na wybór imienia dla byczka raczej nie dojdzie do skutku, ponieważ zwierzęta w gospodarstwie w Plutyczach nie mają nadawanych imion. Powód?

Pan Andrzej kiedys mowil ze nie umie spamietac imion [pis. oryg.] - odpowiedziała fanka.

Najważniejsze, że nowy mieszkaniec Plutycz przynosi radość i dumę swoich właścicielom. Opiekunom małego byczka życzymy zdrowia oraz wielu radosnych dni.

gienek i andrzej

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł