Gienek i Andrzej
Facebook / screenshot z Gienek i Andrzej
Autor Magdalena Więckowska - 8 Października 2020

Gienek i Andrzej z telewizji oraz zaskakująca propozycja. Można pojechać i przekonać się samemu

Gienek i Andrzej z Plutycz znani są szerszej publiczności jako główni bohaterowie serialu “Rolnicy. Podlasie” emitowanego w Fokus TV. Ich życie dzięki udziałowi w programie diametralnie się zmieniło. Z pewnością nikt nie może powiedzieć, że w maleńkiej wsi na Podlasiu nic się nie dzieje. Gienek i Andrzej przyznają, że lubią popularność, ale staje się ona niekiedy męcząca. Ojciec i syn są niezwykle ciepłymi, pogodnymi osobami, dlatego ich gospodarstwo zawsze stoi otworem dla wszystkich gości.

Gienek i Andrzej, aby umożliwić wszystkim zwiedzającym doznanie tego, jak wygląda życie w ich gospodarstwie, wpadli na pomysł akcji zbierania ziemniaków.

Gienek i Andrzej w pracy i przed kamerami

Rolnicy są zajęci przez cały czas. W swoim gospodarstwie mają konie i słynne niebieskie krowy. Tak duże zwierzęta wymagają stałej opieki. Ponadto mają do zrobienia prace na polu. Jednym z jesiennych rytuałów wykonywanych co roku są wykopki. W międzyczasie Gienek i Andrzej przyjmują wielu gości, którzy chcą zobaczyć ich gospodarstwo.
- Nie spodziewaliśmy się aż takiej popularności z powodu występowania w serialu. Nie wszystkie wizyty w naszym gospodarstwie są miłe - opowiada naszym Czytelnikom Andrzej Onopiuk z Plutycz. Czasami przyjezdni po prostu przeszkadzają w codziennej pracy rolników. Jest jednak na to rada.

Propozycja do wspólnej pracy

- Wizyty w weekendy rozpoczynają się zaraz po naszym porannym obrządku, czyli ok. 9:00 i trwają często aż do 21:00. Niektórzy chcą zobaczyć jak wygląda nasza wieczorna praca przy zwierzętach. Od pewnego czasu zadziwia mnie to, że nasi goście chcą przede wszystkim zobaczyć konie, a dopiero potem słynne niebieskie krowy. Jak sami tłumaczą, o ile widok krów na łące jest wciąż dość częstym obrazkiem, to obecnie nie jest łatwo zobaczyć konia na pastwisku. Na dodatek nasze konie są po prostu dorodne - jest kogo podziwiać, na kim oko zawiesić - mówi jeden z rolników. Dodaje, że przyjeżdżają do nich również goście z innych krajów, takich jak USA, Hiszpania czy Irlandia. Padła również propozycja uczestniczenia we wspólnym kopaniu ziemniaków. Rolnicy planują wykopki od 7 października przez kolejny tydzień.
- Mamy do wykopania pół hektara kartofli, które znajdują się na czterech działkach. Jeżeli ktoś z widzów serialu chce nam towarzyszyć przy tym zajęciu, to zapraszamy go do Plutycz w najbliższych dniach - wtedy, gdy nie będzie padał deszcz. W razie potrzeby poinformujemy dokładnie o szczegółach akcji "wykopki", czyli kiedy i gdzie można do nas dołączyć.

Następny artykuł