godziny dla seniorów
pixnio.com
Autor Magdalena Więckowska - 12 Października 2020

Powracają godziny dla seniorów. Rolnicy są za czy przeciw?

Godziny dla seniorów powracają - chodzi o wydzielony czas między godziną 10:00 a 12:00, kiedy w sklepach i aptekach zakupy będą mogły zrobić tylko osoby powyżej 60. roku życia. Celem decyzji rządu jest zapewnienie większego bezpieczeństwa seniorom w obliczu wzrastającej liczby zachorowań na koronawirusa w Polsce. Wiele osób cieszy się z powrotu godzin dla seniorów, inne osoby krytykują pomysł rządu.

Godziny dla seniorów mogą okazać się pomocne w przypadku osób, które rzeczywiście będą z nich korzystały. Czy powrót opisywanych przepisów ma szansę zagrozić kondycji ekonomicznej sklepów na terenie Polski?

Klamka zapadła. Rząd wprowadził poprawki ws Klamka zapadła. Rząd wprowadził poprawki ws "piątki dla zwierząt"Czytaj dalej

Godziny dla seniorów i różne opinie

W internecie można przeczytać wiele rozmaitych opinii na temat wprowadzenia godzin dla seniorów. Zdania są podzielone, a zalecenia polityków budzą wiele emocji. Rząd apeluje, by osoby z grupy najwyższego ryzyka starały się pozostać w domu, zwłaszcza w momentach, gdy nie mają specjalnych potrzeb poza domem. Miejmy nadzieję, że godziny dla seniorów spełnią swoje zadanie, a osoby starsze będą chętnie korzystały z wydzielonego dla nich czasu w sklepach spożywczych i aptekach.

DZISIAJ GRZEJE:
1.Dostrzegł zmieniające się nastroje konsumentów. Teraz pracuje nad stworzeniem mięsa z ziemniaków
2. Sprawdź portfel, może się okazać, że twój banknot 10-złotowy jest wart setki złotych. Wystarczy jeden szczegół
3. W końcu dobra wiadomość. Rolnicy zarobią o wiele więcej niż wcześniej

Na rolników zostanie nałożony nowy obowiązek? Ma dotknąć każdego posiadacza psówNa rolników zostanie nałożony nowy obowiązek? Ma dotknąć każdego posiadacza psówCzytaj dalej

Komentarze w przestrzeni internetowej

Internauci często dzielą się swoimi przemyśleniami na forach internetowych. Nie szczędzą mocnych słów. Godziny dla seniorów wywołały sporą debatę publiczną. Osoby aktywne po 60. roku życia i aktywne zawodowo twierdzą, że zalecenia robienia zakupów w godzinach 10:00-12:00 jest dla nich niepraktyczny. O swoich prawach i potrzebie ochrony przypominają również ciężarne kobiety oraz osoby z chorobami układu immunologicznego. Oto niektóre z komentarzy internautów:
“Mam w nosie wasze godziny. Pomyślcie lepiej o handlu który w tych godzinach nie będzie miał utargu. Następna branże do zniszczenia. Ostatnio widziałam kobietę młodszą ode mnie która stojąc w kolejce do lekarza na słońcu mdlała. Oddajcie mi moją składkę zdrowotną i przestańcie się nami zajmować w ten sposób”
“Znów wrócą kolejki pod sklepami ? Tym razem w deszczu, później w śniegu i na mrozie ? Na pewno wyjdzie to na zdrowie nie tylko seniorom, ale i młodym!”
“Jestem osobą starszą ale wolę w normalnych godzinach ,bo w tych godzinach dla seniorów tak dużo ludzi”.

Premier podczas ogłaszania godzin dla seniorów podał dodatkową informację:
- Podjęliśmy też decyzję o przekazaniu 38 mln zł dla domów pomocy społecznej. Dla jeszcze lepszego zabezpieczenia sanitarnego, wsparcia personelu przekazaliśmy dzisiaj już z rezerwy dodatkowe 38 mln zł - powiedział Mateusz Morawiecki.

Opłakane w skutkach praktyki w polskiej gminie. Rolnicy liczą szkody nawet na dziesiątki tysięcy złotychOpłakane w skutkach praktyki w polskiej gminie. Rolnicy liczą szkody nawet na dziesiątki tysięcy złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmieszaj ze sobą 2 najsilniejsze naturalne antybiotyki, a otrzymasz syrop jakiego próżno szukać w aptece. Poradzi sobie z grypą i chorymi zatokami
  2. Wyciągnęli delfinka na plażę, żeby zrobić selfie. Na oczach roześmianych turystów doszło do tragedii
  3. Przyczyna jego pojawienia się to tajemnica. Tropikalny zabójca w Odrze
  4. Program "Premie dla młodych rolników" i zakup maszyny. Wiadomo, za co nie będzie pieniędzy
  5. Już wiadomo: komitet rolników przedstawia twarde żądania. Chcą potężnych zmian
  6. Pilne: nagła wiadomość w sprawie nauczania zdalnego. Miało być zupełnie inaczej

Następny artykuł