Grzegorz Puda - badania
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 10 Listopada 2020

Nie ma miejsca na pochopne decyzje. Minister rolnictwa zapowiedział badania zwierząt

Grzegorz Puda patrząc na sytuację, która miała miejsce za granicami Polski, podjął decyzję o badaniach zwierząt w Polsce.

Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi zlecił wykonanie badań na fermach norek. Z informacji, które przekazał dziś resort rolnictwa, wynika, że lekarze weterynarii będą testować zwierzęta na obecność koronawirusa. Takie działania są odpowiedzią na zdarzenia, do których doszło w ostatnich dniach za granicą.

Ogromna przesada w Ogromna przesada w "Rolnik szuka żony"? Przekroczono wszystkie granice, widzowie nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Grzegorz Puda zaleca działanie, by zapobiec zagrożeniu

- W związku z doniesieniami duńskich służb weterynaryjnych dotyczącymi wykrycia u norek zmutowanego koronawirusa SARS-CoV-2 minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda niezwłocznie podjął konieczne działania, aby zapobiec nowym zagrożeniom - można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Grzegorz Puda zaznaczył, że w tym momencie dla resortu rolnictwa jest sprawdzenie stanu zdrowia zwierząt na fermach. Zgodnie z zaleceniem, Główny Lekarz Weterynarii ma przeprowadzić badania w kierunku koronawirusa w różnych regionach kraju. Co więcej, w poleceniu znalazła się informacja także o przeprowadzeniu analizy ryzyka, a także ewentualnego podjęcia badań diagnostycznych.

- Aby usprawnić działania w tym zakresie, dyrektor Instytutu Weterynaryjnego w Puławach powołał zespół współpracowników, w tym również diagnostyczny, który jest przygotowany na wykonywanie badań u zwierząt gospodarskich i towarzyszących człowiekowi, w sytuacji gdyby u rolników- hodowców zwierząt futerkowych (norek) wystąpiłby objawy COVID-19 - przekazał resort rolnictwa.

Apel do właścicieli norek

- Każdy podejrzany przypadek powinien być bezzwłocznie zgłoszony, zgodnie z kompetencjami do Inspekcji Sanitarnej (ludzie) lub Inspekcji Weterynaryjnej (norki) - zaznaczono.

Pojawił się także apel do właścicieli ferm norek, by na bieżąco kontrolowany był stan zdrowia zwierząt oraz pracowników.

Dramatyczna sytuacja w Danii. Dziś rząd przyznał się do błędu

Niestety, ze względu na zakażenia wśród norek, rząd Danii w ubiegłym tygodniu zadecydował o wybiciu wszystkich zwierząt. Jeszcze w październiku doszło do pierwszych likwidacji ferm. Teraz pojawiła się wiadomość, że rząd Danii wycofuje się z utylizacji zwierząt, przeproszono rolników i przyznano się do ogromnego błędu. O czym poinformowała Soumya Swaminathan z WHO.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cała prawda o mamie Zenka Martyniuka. Ma 71 lat, a tak się zachowuje
2. Długo wyczekiwany raport Watykanu o pedofilii ujrzał światło dzienne. Jest mnóstwo o kard. Dziwiszu
3. Rolnik szuka żony: Józef się przejechał. Wiadomo, która z nim zostanie

Za zachowaniem obowiązującego zakazu opowiedziało się 13 procent badanych. Ich zdaniem najważniejszym kryterium w tym przypadku, jest to, że sprzedawcy mają wolny dzień. Dodatkowo ankietowani wskazywali, że niedziela w ogóle nie powinna być dniem, w którym robione są zakupy.

- Dziś (10 listopada dop. red.) pojawiły się kolejne informacje z Danii. Minister ds. Żywności Mogens Jensen przyznał, że działania wprowadzone przez duński rząd nie miały i nie mają podstawy prawnej, co doprowadziło do natychmiastowego wstrzymania realizacji procedury, którą rząd próbował wymusić na rolnikach - można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Zapowiedziano kontrole 3788 gospodarstw. Dziś pojawił się apel o pilne zawieszenieZapowiedziano kontrole 3788 gospodarstw. Dziś pojawił się apel o pilne zawieszenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doskonały na odporność, zwalcza ból i leczy zatoki, a wciąż nie każdy pija go codziennie. Najlepszy syrop przygotujesz w kilka minut
  2. Ranny szczeniak leżał wśród sterty śmieci. Reakcja przechodniów jest porażająca, aż brakuje słów
  3. Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Poznaliśmy kwoty dopłat
  4. Cudowny produkt, bije na głowę sklepowe wersje. Jeśli masz jabłka, zrobisz go błyskawicznie
  5. Nie będzie dofinansowania do KRUS przez pewien czas dla wielkiej części osób. Powód poraża
  6. Franciszek Pieczka podzielił się ważną refleksją na temat koronawirusa. Jak uwielbiany aktor żyje podczas pandemii?
  7. Pies przypadkiem zrzucił żelazko z deski do prasowania. Po chwili stało się najgorsze, nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie

Źródło: Gazeta Prawna

Następny artykuł