Grzegorz Puda - oświadczenie
Piotr Molecki/East News
Autor Aneta Wasilewska - 18 Lutego 2021

Grzegorz Puda wydał oświadczenie ws. ubezpieczenia rolników. "Żaden projekt ustawy nie wpłynął do ministerstwa"

Wczoraj na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojawiło się oficjalne oświadczenie Grzegorza Pudy w sprawie zmian w ubezpieczeniach rolników. 

- Od kilku dni w mediach można przeczytać o planowanych zmianach w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników, w nawiązaniu do propozycji zmian odnośnie oskładkowania umów zlecenia (art. 5a), przygotowywanych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej- pojawiło się na stronie MRiRW.

Oświadczenie Grzegorza Pudy w sprawie ubezpieczeń

Jednak, jak się okazuje, do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nie wpłynął projekt takiej ustawy.

- Informuję, że żaden projekt takiej ustawy nie wpłynął do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach uzgodnień międzyresortowych. Ani MRiRW, ani KRUS nie uczestniczyły w żadnych roboczych pracach nad proponowanym rozwiązaniem - poinformował Grzegorz Puda w oficjalnym oświadczeniu na stronie ministerstwa.

Policyjny pościg za ciągnikiem. Nietrzeźwy rolnik w przyczepce przewoził wnuczkęPolicyjny pościg za ciągnikiem. Nietrzeźwy rolnik w przyczepce przewoził wnuczkęCzytaj dalej

Doniesienia o zmianach

Mowa doniesieniach Rzeczpospolitej, w której zapowiedziano, że nadchodzą zmiany, dotyczące płacenia składek ZUS od każdego zlecenia. Co więcej, jak zapowiadano, prowadzący działalności, mieli nie mieć ulg w składkach.

Wprowadzenie takich zmian oznaczałoby, ze rolnik, który zdecyduje się na swoją działalność, byłby zobligowany do płacenia co miesiąc ponad 1,4 tys. zł na ZUS, a nie co kwartał 700 zł na KRUS.

Więcej na ten temat pisaliśmy >tutaj<.

Grzegorz Puda oświadczenie

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: MRiRW

Następny artykuł