grzegorz puda
Piotr Molecki/East News
Autor Magdalena Więckowska - 24 Grudnia 2020

Minister rolnictwa złożył życzenia świąteczne rolnikom. Znaczące słowa do konsumentów

Grzegorz Puda od niedawna jest nowym ministrem resortu rolnictwa. Czas jego pracy w ministerstwie przypada na niezwykle trudny czas dla polskiej wsi. W czasie ekonomicznej i gospodarczej zawieruchy przychodzą jednak święta Bożego Narodzenia i z tej okazji Grzegorz Puda złożył życzenia gwiazdkowe wszystkim, którzy pracują na polskiej wsi.

Grzegorz Puda i konferencja prasowa

Konferencja prasowa z udziałem ministra resortu rolnictwa odbyła się we wtorek 22 grudnia 2020 roku. Warto przypomnieć życzenia, które szef ministerstwa wygłosił podczas spotkania z dziennikarzami dwa dni temu.

Grzegorz Puda z pewnością zdaje sobie sprawę, że 2020 rok nie był łaskawy dla rolników - pomimo statystycznie dużych plonów zaistniały inne problemy, które uniemożliwiły rolnikom spokojną pracę i myślenie o przyszłości bez strachu.

Pandemia koronawirusa, wahania walut, problemy z eksportem, wirus afrykańskiego pomoru świń i ptasiej grypy, susze, przymrozki i powodzie - to tylko niektóre z problemów, które dotknęły w tym sezonie obszary wiejskie w Polsce i na świecie.

Rewolucyjne zdjęcie Pawła z Rewolucyjne zdjęcie Pawła z "Rolnik szuka żony". Poza Martą jest druga dama jego sercaCzytaj dalej

Słowa ministra rolnictwa

Grzegorz Puda podczas konferencji prasowej powiedział:

- Chciałem wszystkim państwu złożyć serdeczne życzenia. Rolnikom życzę przede wszystkim tego, by przyszły rok był dla nich jeszcze lepszy, a także dużo Błogosławieństwa Bożego.

Wiadomo jednak, iż dobrobyt rolników zależy nie tylko od podaży, ale także od popytu na produkowaną przez nich żywność. Od pewnego czasu mięso sprzedawane w sklepach musi być znakowane flagą kraju pochodzenia, aby konsument miał możliwość świadomego wyboru produktu.

Mimo to w czasach ekonomicznej niepewności wiele osób zamiast tzw. patriotyzmu konsumenckiego stawia na pierwszym miejscu cenę. Z tego względu Grzegorz Puda wystosował znaczące słowa do osób kupujących żywność w sklepach:

- Chciałem do państwa zaapelować. Tak naprawdę wszyscy z państwa będziecie robić zakupy na świąteczne stoły. Zwróćcie uwagę na to, by produkty, które wybieracie były oznaczone polskim kodem, aby te produkty były od polskich rolników i producentów. Zróbmy to po to, żeby wspierać i okazać solidarność z polskimi rolnikami.

Apele i prośby to jedno, jednak realia życia codziennego są czymś kompletnie innym. To, czy słowa ministra rolnictwa Grzegorza Pudy wezmą sobie do serca polscy konsumenci będziemy mogli najprawdopodobniej ocenić po świętach Bożego Narodzenia.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł