Hafciarstwo - jesień
monicore /Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 30 Listopada 2020

Idealny pomysł na jesienne wieczory. Po latach hafciarstwo wraca do łask

Hafciarstwo przed laty było niebywale popularne nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jego pierwszych świadectw doszukano się nawet w starożytności. Obecnie coraz częściej mówi się o nim jako o nowym sposobie na walkę ze stresem.

Hafciarstwo powoli wraca do łask. Dziś ręczna robota traktowana jest jako forma odpoczynku, a także prosta metoda na uwolnienie się od nieprzyjemnych i stresujących myśli. Wykonywanie haftów, szydełkowanie czy robienie na drutach znacznie usprawni także prace naszych palców.

- Szydełkowanie i inne podobne do niego aktywności stawiają przed nami wyzwania umysłowe, uczą nas uważności i pozwalają nam utrzymać mózg w zdrowiu - zaznacza dr Sarah McKay, neurolożka z Uniwersytetu w Oxford.

Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani "Rolnik szuka żony" są zachwyceniCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

A jak zacząć przygodę z hafciarstwem?

W sieci pełno jest zestawów do nauki haftu. Jednak każdy może samodzielnie przygotować swój zestaw, bez narażania się na dodatkowe koszty. Wystarczy wybrać się do pasmanterii i zakupić tamborek, specjalne igły i kolorowe włóczki czy muliny. Do robótek potrzebna będzie jeszcze tkanina. Na początek można skorzystać z tkanin, które już znajdują się w naszych domach np. stare serwetki czy powłoczki.

Z takim zestawem przyborów można już zaczynać. W internecie bez problemu odnajdziemy grafiki, które będziemy mogli przenieść na materiał.

Wykonywanie haftów może być idealnym sposobem na jesienne wieczory w domu, podczas których odpoczniemy, zrelaksujemy się i dodatkowo wzmocnimy pracę naszych palców.

Pieniądze straciło 800 rolników, mowa o milionach złotych. Skandaliczna sprawa spółki nadal bez rozwiązaniaPieniądze straciło 800 rolników, mowa o milionach złotych. Skandaliczna sprawa spółki nadal bez rozwiązaniaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł