Instalacje fotowoltaiczne - oszuści
Juliawozniak/Wikipedia/ (CC BY-SA 4.0)
Autor Aneta Wasilewska - 19 Lutego 2021

Gmina apeluje o ostrożność. Powołując się na urząd oferują instalacje fotowoltaiczne

W jednej z gmin na Pomorzu zaniepokojeni mieszkańcy zaalarmowali Urząd Gminy o krążących po domach przedstawicielach handlowych, którzy oferują instalacje fotowoltaiczne. Teraz władze apelują wszystkich o ostrożność i przypominają, jak mieszkańcy mogą ubiegać się o dotacje z programu Czyste Powietrze.

Przedstawiciele handlowi zaczęli krążyć po domach i oferować mieszkańcom gminy instalacje fotowoltaiczne. Oszuści podczas rozmów z mieszkańcami powołują się na współpracę z gminą Kościerzyna. Jednak wójt nikomu nie udzielił pełnomocnictwa.

Oszuści powołują się na współpracę z gminą

- W związku z sygnałami pochodzącymi od naszych mieszkańców, a dotyczącymi domokrążców / przedstawicieli handlowych firm oferujących instalacje fotowoltaiczne, którzy powołują się na współpracę z Gminą Kościerzyna, twierdząc, że działają z upoważnienia wójta gminy Kościerzyna, uprzejmie informujemy, że takiego pełnomocnictwa nikomu nie udzieliliśmy - pojawiło się ostrzeżenie komunikacie zamieszczonym w Urzędzie Gminy Kościerzyna.

Jak się okazuje, osoby, które pojawiają się w domach mieszkańców gminy, przedstawiają się, jako przedstawiciele Programu Czyste Powietrze.

Rolnik w pożarze stracił maszyny rolnicze za 2 mln zł. Rodzina prosi o pomocRolnik w pożarze stracił maszyny rolnicze za 2 mln zł. Rodzina prosi o pomocCzytaj dalej

- Te osoby, przedstawiające się jako przedstawiciele Programu Czyste Powietrze realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku, gdzie Gmina Kościerzyna jest partnerem, nie mówią prawdy - można przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie Urzędu Gminy Kościerzyna.

W związku z pojawiającymi się sygnałami o oszustwach w gminie władze apelują o ostrożność.

Pomoc dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z Programu Czyste Powietrze

- Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dotacji z Programu Czystego Powietrze prosimy o kontakt z pracownikami urzędu gminy Kościerzyna. Pomocy merytorycznej mieszkańcom udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Kościerzyna. Termin spotkania z urzędnikiem należy ustalić telefonicznie pod nr 58-6865600 - pojawiło się na stronie Urzędu.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Dziennik Bałtycki, Urząd Gminy Kościerzyna

Następny artykuł